Artykuły » Wydarzenia » Znaki ŚDM 21.06.2014
Znaki ŚDM 21.06.2014

Znaki Światowych Dni Młodzieży

W sobotę, 21 czerwca 2014 r., znaki Światowych Dni Młodzieży (krzyż i ikona Matki Bożej Rzymskiej) nawiedziły naszą parafię. Znaki te towarzyszą Spotkaniom Młodzieży od 1985 roku, kiedy papież św. Jan Paweł II podarował je dla młodych, aby je nieśli przez cały świat.
Peregrynacja rozpoczęła się przy szpitalu modlitwą w intencji chorych, cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują.
Następnie znaki, na ramionach młodzieży naszej parafii, w uroczystej procesji zostały przeniesione do kaplicy, gdzie była sprawowana msza święta, której przewodniczył ks. Proboszcz, homilię natomiast wygłosił ks. Dziekan Ryszard Andruszczak. Byli obecni również ks. Czesław Knebel CSMA (proboszcz parafii Górki), ks. Tomasz Koprianiuk (prefekt KLO w Garwolinie) oraz ks. Grzegorz Gładysz, ks. Wojciech Sobieszek i ks. Wiesław Mućka – wikariusze parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Po zakończonej mszy świętej Koronce do Miłosierdzia Bożego przewodniczył ks. Proboszcz, a modlitwę pożegnania znaków ŚDM odmówił ks. Dziekan. Na zakończenie każdy miał możliwość krótkiej adoracji krzyża ŚDM i ucałowania.

Po zakończonej peregrynacji w naszej parafii znaki zostały przekazane do Archidiecezji Katowickiej.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przebiegu dnia nawiedzenia znaków ŚDM, szczególnie młodzieży, scholi prowadzącej śpiew, ministrantom, pracownikom szpitala oraz strażakom OSP z Sulbin.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z tej uroczystości...