Artykuły » Wydarzenia » Odpust '2014

Uroczystość Odpustowa ku czci
św. Jana Pawła II
22 października 2014

W środę 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, przeżywaliśmy nasz parafialny odpust.

Po raz pierwszy w historii Kościoła czciliśmy Jana Pawła II jako Świętego. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina, wieloletni Rektor Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie, a obecnie Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Ks. Profesor ukazał nam drogę do świętości Jana Pawła, opartą przede wszystkim na głębokim zjednoczeniu z Bogiem w modlitwie. Zachęcał i zapraszał, aby każdy z nas podjął ten trud naśladowania Świętego Papieża Polaka.

Po mszy świętej Ks. Proboszcz odmówił Litanię do Św. Jana Pawła II, a następnie każdy miał możliwość ucałowania relikwii naszego Patrona.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy uroczystości odpustowej zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie był czas na rozmowę i spotkanie.

Dziękujemy serdecznie ks. Rektorowi za przyjęcie zaproszenia do naszej wspólnoty parafialnej i głębokie słowa homilii. Składamy również serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim naszym parafianom, którzy całym sercem zaangażowali się, w różny sposób, w przygotowanie tej uroczystości.

Bóg zapłać!!!

Zapraszamy do obejrzenia pełnej realcji fotograficznej z tej uroczystości...