Artykuły » Wydarzenia » EDK bł Jose, 27.03.2015
EDK bł Jose, 27.03.2015

„Nie warto żyć normalnie,
warto żyć ekstremalnie”

W naszej parafii, w tym roku, po raz pierwszy, stworzyliśmy możliwość przeżycia wiernym Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, podczas której wiara stykała się z decyzjami woli i emocjami. Rozpoczęła się ona 27 marca 2015 r., mszą św. sprawowaną o godz. 21.00 w naszej kaplicy w Sulbinach. Po jej zakończeniu grupa prawie 500 osób wyszła na trasę, która wiodła przez Łaskarzew, Marianów, Górki, Garwolin i zakończyła się w Sulbinach. Padający deszcz nie zniechęcił tych, którzy już wcześniej zdecydowali się na taką formę przeżywania swojej wiary. Patronem EDK Sulbiny był bł. Jose Luis Sanchez del Rio, meksykański męczennik za wiarę.

Trasę EDK, która liczyła 42 km, uczestnicy pokonywali nocą, samotnie lub w grupach liczących poniżej 10 osób, a w czasie jej trwania obowiązywało zupełne milczenie. Każdy z uczestników szedł własnym tempem, rozważając poszczególne stacje (dla wszystkie treści były te same).

Całość trasy pokonało ok. 150 osób! Bez względu na to dokąd, kto doszedł mamy nadzieję, że każdy doświadczył obecności Chrystusa w swojej słabości i wewnętrznej walce!

Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz pierwszy odbyła się w Krakowie, 2009 r. Jej idea narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, której twórcą jest ks. Jacek Stryczek. Jest to nowa forma duchowości w której spotkanie z Bogiem dokonuje się w zmaganiu, wewnętrznej walce i przełamywaniu własnych słabości; jest to doświadczenie chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi.

Jeżeli chcecie podzielić się swoim doświadczeniem EDK piszcie świadectwa!!!

Natomiast w niedzielę, 26 kwietnia, będą do nabycia płyty z tego niezwykłego wydarzenia!

A już teraz zapraszamy do obejrzenia fotek z tego wydarzenia
(znajdziecie je także w Galerii)