Artykuły » Wydarzenia » Kamień Węgielny, 23.04.2015
Kamień Węgielny, 23.04.2015

PIELGRZYMKA DO RZYMU

W Uroczystość św. Wojciecha – 23 kwietnia 2015 r. – przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra na Watykanie, proboszcz naszej parafii  ks. Andrzej Lemieszek wraz z przedstawicielami naszej parafii, odebrał z rak Przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – kamień węgielny, pod budowę nowej świątyni!  Jest to kamień , który był częścią pierwszego grobu naszego wielkiego Patrona – św. Jana Pawła II! Poświęcony został przez Papieża Franciszka, a podczas sprawowanej mszy świętej znajdował się na ołtarzu Świętego Papieża Polaka i ma moc relikwii II stopnia.

Po jego odbiór wyruszyła w pielgrzymce, z Sulbin do Rzymu, kilkuosobowa grupa naszych parafian! Podczas tych kilku dni wszyscy doświadczyli pięknych wzruszeń i przeżyć. Pątnicy wykorzystali ten czas na zwiedzanie Rzymu, w którym podziwiali nieprzemijające piękno Wiecznego Miasta zaklęte w jego architekturze, odnajdując wszędzie znaki wielkości i miłości Boga. Nawiedzili najważniejsze Bazyliki i świątynie; modlili się w Bazylice Św. Piotra, Bazylice Matki Boskiej Większej, św. Jana na Lateranie, św. Pawła za Murami. Zachwycali się niezwykłymi freskami na sklepieniu kościoła Św. Ignacego Loyoli i przeżywali chwile zamyślenia nad Męka Pańską, w trudzie pokonując stopnie Świętych Schodów. W każdym miejscu towarzyszyła im opieka i prowadzenie naszego Patrona.

Uczestniczyli również w spotkaniu z papieżem Franciszkiem, które odbyło się na placu św. Piotra w Rzymie. Byli wśród rzeszy wiernych, którzy przybyli na spotkanie z następcą św. Piotra, aby razem się modlić i wsłuchiwać się w nauczanie Kościoła.

Pielgrzymi z naszej parafii wraz z ks. Jarosławem Cieleckim (którego gościliśmy podczas Nocy Świętych w 2014 r.) zostali również przyjęci na audiencji u Głównego Komendanta Gwardii Szwajcarskiej Christopha Grafa. Tam ks. Andrzej Lemieszek i ks. Dariusz Radzikowski, który towarzyszył także naszym pielgrzymom, zostali uhonorowani medalami honorowymi Gwardii Szwajcarskiej. Było to bardzo podniosłe spotkanie, tym bardziej, że Christoph Graf, który od kilkunastu lat wiernie służy papieżom, podkreślił szczególną rolę Jana Pawła II w swoim życiu. Wyznał, że znajomość z Naszym Papieżem przyczyniła się do wzrostu i umocnienia jego wiary. Na zakończenie uczestnicy spotkania zaśpiewali "Barkę" – ulubioną pieśń Jana Pawła II. Polskie słowa, rozbrzmiewające wśród antycznych murów, wszystkich wzruszyły. Było tak jakby Papież stanął pośród nich i z ciepłym uśmiechem, pełen dobroci w oczach błogosławił dziełu budowy nowej świątyni, która stanie w parafii Sulbiny!

Kamień Węgielny z pierwszego grobu św. Jana Pawła II, który otrzymał ks. Proboszcz w czwartek (23 kwietnia 2015 r.) podczas mszy św. sprawowanej w Bazylice św. Piotra w Rzymie, został wniesiony w niedzielę, 26 kwietnia 2015 r., w uroczystej procesji w czasie mszy św. sprawowanej o godz. 9.00.

Zapraszamy do Galerii
do obejrzenia pełnej relacji