Artykuły » Ekstremalna Droga Krzyżowa » I Dziecięca EDK '2016
I Dziecięca EDK '2016

Dziecięca EDK !!!

12 marca - 150 „małych wojowników” uczestniczyło w pierwszej w diecezji, a być może i Polsce Dziecięcej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia był kapelan szpitala ks. Mariusz Zaniewicz.

W Drodze uczestniczyły dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Miały do pokonania trasę około 3 km na terenie Sławin i pobliskich lasów. Ubrane w kamizelki odblaskowe, z latarkami czołówkami przymocowanymi do czapek, ze śpiewem na ustach kroczyły po leśnych duktach pod opieką starszych kolegów i księży: ks. Mariusza i ks. Łukasza Skolimowskiego. W tym czasie rodzice w kaplicy wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. Roberta Steszuka pt. „Rodzina otwarta na prawdę  w świetle nauczania Jana Pawła II”.

Po przejściu trasy, dzieci zostały przewiezione z powrotem do Sulbin, gdzie przywitał ich szpaler ojców z zapalonymi pochodniami. Wydarzenie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwo oraz ogniskiem.

Kliknijcie na zdjęcie poniżej by obejrzeć galerię fotograficzną na naszym Facebooku...