Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 15/10/2017
Niedziela 15/10/2017

15 października 2017

1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na prace wykończeniowe w budynkach parafialnych. Składamy serdeczne Bóg Zapłać. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną.

2. Spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1100.

3. Spotkanie Rodziców i Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1700.

4. W naszej parafii Nabożeństwo Różańcowe jest odprawiane: od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godzinie 1700, w sobotę po Mszy Św. o godzinie 700, w niedzielę po Mszy Św. o godzinie 900.

5. W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

Poniedziałek     - KŻR p.w. Św. Jadwigi

Wtorek             - Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania

Środa               - Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. (kl. IIIe i IIIf)

Czwartek          - Wszyscy chętni

Piątek              - KŻR p.w. Św. Anny

Sobota              - KŻR p.w. Św. Bernadetty

Niedziela          - Wszyscy chętni

6. Spotkanie Ministrantów (połączone z próbą asysty) w środę, bezpośrednio po Nabożeństwie Różańcowym w naszej kaplicy.

7. Święto św. Łukasza, Ewangelisty przeżywać będziemy we środę. Jest to dzień imienin naszego Ks. Łukasza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Solenizancie.

8. Na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy we czwartek po Różańcu. Nowenna do Patrona naszej Parafii i Msza Święta Wotywna o godz. 1930.

9. Nasz Parafialny Odpust przeżywać będziemy w niedzielę za tydzień w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 900. 1100 i 1700. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100. Słowo Boże wygłosi ks. Bogusław Mich, proboszcz parafii Małaszewicze.

10. Nowenna do Św. Charbelaw niedzielę 22 października po Mszy Św. o godz. 9.00.

11. Święto Patrona naszej parafii będzie można uczcić także „kremówkami papieskimi”, które po każdej Mszy Świętej rozprowadzać będzie Wspólnota św. Jana Pawła II.

12. Zapisujemy chętnych do scholi młodzieżowej. Więcej informacji w zakrystii.

13. Główny koncert, wieńczący Dni Muzyki Chóralnej w Garwolinie, dzisiaj o godz. 1600 w parafii Przemienienia Pańskiego.

14. W  lesie w Górkach został zgubiony łańcuszek z medalikiem, ważna pamiątka rodzinna. Uczciwego znalazcę prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.

15. Bardzo gorąco zapraszamy na Noc Świętych!!! Jest to niezwykle ważne, aby noc 31 października przeżyć po chrześcijańsku, jest to święto każdego z nas!!! Prosimy o przekazanie tego zaproszenia wszystkim znajomym. Spotkanie komitetu organizacyjnego Nocy Świętych odbędzie się w najbliższy czwartek
po różańcu
w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych!!!

16. Na prace wykończeniowe wpłynęły w tym tygodniu ofiary: bezimienna 100zł; bezimienna 200zł; od Grupy z naszej parafii, która wyjeżdżała na „Różaniec do Granic” 600zł; bezimienna 500zł oraz bezimienna 10000zł. Składamy serdeczne Bóg Zapłać.

17. W najbliższą sobotę 21 października w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się V sympozjum z cyklu: "Więzi w Rodzinie jako dar i zadanie". Rozpoczęcie o godz. 10.15. Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

18. W najnowszym Echu Katolickim: O mocy kapłańskiego, ale też rodzicielskiego błogosławieństwa… O „kapłanie szatana”, który stał się „apostołem różańca”… O nowych, nieznanych faktach z biografii bł. Honorata Koźmińskiego, którego rok obchodzimy… Co powinien zrobić rodzic gdy dziecko zbyt dużo czasu spędza przed komputerem?…  Miłej lektury!!!

19. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: śp. Eugenia Kurach z Sulbin i śp. Marian Bondara z Sulbin. Wieczny odpoczynek…