Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 22/10/2017
Niedziela 22/10/2017

29 Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny
22 października 2017

1. Do zawarcia Sakramentalnego Małżeństwa przygotowują się: Paweł Kruk, kawaler, zam. Borowie, par. p.w. Św. Trójcy w Borowiu i Justyna Bartkiewicz, panna, zam. Sulbiny, parafia tutejsza.

2. Dzisiaj przeżywamy Odpust ku czci św. Jana Pawła II, Patrona naszej parafii. Dziękujemy Ks. Bogusławowi Michowi za wygłoszone Słowo Boże. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

3. Dzisiejszą uroczystość można uczcić także „Kremówkami papieskimi”, które będą rozprowadzane po Mszy świętej przez Wspólnotę św. Jana Pawła II.

4. W naszej parafii Nabożeństwo Różańcowe jest odprawiane: od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godzinie 1700, w sobotę po Mszy Św. o godzinie 700, w niedzielę po Mszy Św. o godzinie 900. W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

Poniedziałek     - KŻR p.w. Św. Katarzyny ze Sławin

Wtorek             - Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania

Środa               - Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

Czwartek          - Wszyscy chętni

Piątek              - Lektorzy

Sobota              - KŻR p.w. Św. Bernadetty

Niedziela          - Wszyscy chętni

5.  Wspólnota św. Jana Pawła II spotka się jutro o godz. 1900. Spotkanie rozpoczniemy Różańcem, po którym będzie katecheza o Liście Apostolskim św. Jana Pawła II „Rosarium Virginis Mariae”.

6. Spotkanie Ministrantów w najbliższą środę o 19.00.

7. Zapisujemy chętnych do scholi młodzieżowej. Więcej informacji w zakrystii.

8.  Bardzo gorąco zapraszamy na Noc Świętych!!! Jest to niezwykle ważne, aby noc 31 października przeżyć po chrześcijańsku, jest to święto każdego z nas!!! Prosimy o przekazanie tego zaproszenia wszystkim znajomym.

9. „Wieczór Chwały” odbędzie się w parafii MB Częstochowskiej dzisiaj o godzinie 1800. Zaproszeni są wszyscy, także rodziny z dziećmi dla których będzie przygotowany oddzielny program.

10. W niedzielę za tydzień będzie można, ofiarą złożoną do puszki, wesprzeć Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz przygotowania do ŚDM w Panamie.

11. Pielgrzymka do Ziemi Świętej organizowana jest w dniach 20 – 27 stycznia 2018 r. przez Dzieło Biblijne Diecezji Siedleckiej. Szczegóły w gablocie.

12. Zbliża się listopad, miesiąc w którym nasze myśli i serca zwracają się w sposób szczególny ku Tym, którzy odeszli już z tego świata. Wyrazem pamięci i miłości do bliskich zmarłych jest nasza modlitwa. Jedną z jej form jest wpisywanie ich imion na kartkach wypominkowych i polecanie ich modlitwie Kościoła. Kartki wypominkowe dostępne są na stoliku na końcu kaplicy. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i wpisanie adresu, byśmy mogli zorganizować modlitwę w porządku miejscowości i ulic.

13. Na prace wykończeniowe wpłynęły w tym tygodniu ofiary: KŻR pw. św. Rity 200zł; bezimienna 100zł; bezimienna 50zł oraz bezimienna 500zł. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swoją pracę: Paniom sprzątającym kaplicę; Młodzieży z KSM-u, która uporządkowała teren przed kaplicą; Kindze i Angelice, które ułożyły kwiaty; Wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty. Bóg Zapłać!!!

14. W najnowszym Echu Katolickim: O realiach pracy na misjach opowiadają: Siostra zakonna
i świecka wolontariuszka… W jaki sposób w codziennych sytuacjach odpowiadać na wezwanie Maryi z Fatimy?… O wciąż niewyjaśnionych okolicznościach śmierci bł. Jerzego Popiełuszki… Jak opiekować się chorym na Alzheimera?… Owocnej lektury!!!