Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 29/10/2017
Niedziela 29/10/2017

29 października 2017

1.  Do zawarcia Sakramentalnego Małżeństwa przygotowują się: Paweł Kruk, kawaler, zam. Borowie, par. p.w. Św. Trójcy w Borowiu i Justyna Bartkiewicz, panna, zam. Sulbiny, parafia tutejsza.

2. Dzisiaj można wesprzeć Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Panamie przez ofiarę złożoną do puszki po Mszy Świętej.

3. Październikowe Nabożeństwo Różańcowe jest odprawiane jeszcze do wtorku. W poniedziałek będzie po Mszy Św. o godz. 1700, a we wtorek po Mszy Św. o godz. 700. Różaniec poprowadzą:

Poniedziałek     - Róże Różańcowe

Wtorek             - wszyscy chętni

4. Kartki Wypominkowe można składać w zakrystii, w kancelarii oraz na cmentarzu. Za Zmarłych, polecanych w naszych parafialnych Wypominkach będziemy sprawować Mszę Świętą 1 listopada o g. 1200 (na Cmentarzu) oraz 2 listopada o g. 1700. Czytanie Wypominków i Różaniec za Zmarłych rozpoczniemy w poniedziałek 6 listopada. Porządek tej modlitwy podamy w następną niedzielę. Prosimy o wpisanie adresu, aby można było zorganizować modlitwę w porządku miejscowości i ulic.

5.  Już we wtorek w naszej parafii „Noc Świętych”!!! A w programie: 1900 – Uroczyste wprowadzenie Relikwii Świętych; 1930 – Konferencja O. Sebastiana Wiśniewskiego OMI; 2015 – Świadectwo Siostry Dolorosy Bazylczuk; 2100 – Procesja z Relikwiami Świętych; 2200 – Msza Św. z Uroczystości Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, aby wziąć ze sobą lampiony i ciepłe ubranie. Gorąco zapraszamy!

6. Zapraszamy wszystkie dzieci do utworzenia korowodu świętych. (Zachęcamy do ubraniowej stylizacji, przebrania się za swojego ulubionego świętego).

7. Z uwagi na przygotowania do „Nocy Świętych” we wtorek nie będzie Mszy Świętej o godzinie 1700. Różaniec będzie po Mszy Świętej o godzinie 700.

8.Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywać będziemy we środę. Msza Święta w naszej Kaplicy o tylko o godz. 800!!! Na cmentarzu w Garwolinie Msze o godzinie 900, 1200 i 1800. Poświęcenie nowych pomników i nagrobków po Mszy o godz. 1200.

9. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny we czwartek. Msza Św. w naszej Kaplicy o godz. 700 i 1700. Na cmentarzu Msza Św. o godz. 1000 i 1800. Szczegółowy rozkład znajdziemy w gablocie.

10   W tym roku nasza parafia przewodniczy liturgii na cmentarzu 2 listopada w Dzień Zaduszny. Prosimy o zgłoszenie się lektorów i ministrantów, którzy mogą włączyć się w oprawę liturgiczną.

11.  Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych w dniach 1 – 8 listopada.

12.Spotkanie grupy Caritas w najbliższy poniedziałek po Nabożeństwie Różańcowym.

13. W I czwartek różaniec radiowy o godz. 2030 poprowadzi KSM.

14. W I piątek chorych w domach odwiedzimy w godz. 1100 – 1300, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, spowiedź od godz. 1630, Droga Krzyżowa o godzinie 1900.

15. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy o godzinie 700.

16. W I niedzielę adoracja i procesja Eucharystyczna po Mszy o 900, następnie spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

17. Zapisujemy chętnych do scholi młodzieżowej. Więcej informacji w zakrystii.

18. Oblężenie Jasnej Góry -czyli Pielgrzymka Mężczyzn do tronu Królowej Polski- odbędzie się 4 listopada 2017r. Z Garwolina organizowany jest wspólny wyjazd – szczegóły na plakacie.

19. Alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej zapraszają na sztukę pt. „Ostatni buntownik 1865, czyli rzecz o księdzu Stanisławie Brzósce”. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej WSD Siedlce. Chętnych na wyjazd zapraszamy do kancelarii.

20. Wójt Gminy Garwolin zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie budowy sieci kanalizacyjnej jak i przyłączy do budynków. Odbędzie się ono 30.10.2017r. o godz. 1800 w OSP Sulbiny. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do mieszkańców ulic: Wspólnej, Jasnej, Osiedlowej, Starowiejskiej, Nadwodnej, Ogrodowej, Spacerowej, Leśnej i Długiej.

21. Dziękujemy p. Górskim z piekarni w Sulbinach za przygotowanie „Kremówek Papieskich” na nasz parafialny Odpust.

22. Na prace wykończeniowe wpłynęły w tym tygodniu ofiary: Klub Radnych Rady Miasta Garwolina „Teraz Garwolin” 1400zł; z Kremówek Papieskich 2020zł; bezimienna 100zł; oraz bezimienna 200zł. Bóg Zapłać!!!

23. W najnowszym Echu Katolickim: Czym jest świętych obcowanie? Jak możemy pomóc naszym zmarłym?… O świętości w codzienności możliwej dla każdego… „Nie taki święty, jak go malują” – czego nie wiemy o św. Bracie Albercie?… Jak wielbić Boga w codziennym życiu? Dlaczego modlitwa uwielbienia przemienia człowieka?… Miłej lektury!!!

24. Dzisiaj Sakrament Chrztu przyjmują: Zofia Szwed, córka Marcina i Karoliny; Zofia Falińska, córka Jakuba i Pauliny; Jan Paweł Trzpil, syn Pawła i Karoliny; Jan Tadeusz Kwas, syn Piotra i Justyny; Florian Owczarczyk, syn Pawła i Katarzyny. Gratulujemy!!!