Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 03/12/2017
Niedziela 03/12/2017

I Niedziela Adwentu
3 grudnia 2017

1. Liturgiczny czas Adwentu rozpoczynamy już dzisiaj. Ma on charakter radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem na końcu czasów  i w świętach Bożego Narodzenia.

1.  Na Roraty zapraszamy tradycyjnie we środę i sobotę na godzinę 630. Od godziny 600 będą już śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Przychodźmy do kościoła już z zapalonymi lampionami. Na Roraty w sobotę w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Każdy kandydat przygotowuje mały prezent, który będzie niesiony w procesji z darami. Po roratach krótka konferencja dla młodzieży.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – adoracja Eucharystyczna po Mszy o 900, następnie spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

3.  Zapraszamy dzisiaj na Misyjną Aukcję Bombkową do sali parafialnej przy kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Nasze ofiary z kiermaszu będą przekazane dla misjonarzy z Boliwii.

4.  W następną niedzielę obchodzić będziemy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na tych terenach.

5. Za tydzień w niedzielę, po Mszy Św. o 17.00 katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6.Comiesięczna Msza Święta z uwielbieniem i modlitwą o uzdrowienie jutro o godz. 1900.

7.  W najbliższą środę o 19.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne (modlitwa uwielbienia i uwolnienia).

8. Próba scholi dziecięcej w najbliższą sobotę o 900.

9.  We czwartek różaniec radiowy o godz. 2030 poprowadzi Wspólnota św. Jana Pawła II.

10. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przeżywać będziemy w najbliższy piątek. Zapraszamy na Mszę Świętą o 700 i 1700.

11.  Po Mszy Świętej można zaopatrzyć się w świecę na stół wigilijny, wspierając tym samym Wigilijne Dzieło Pomocy ubogim dzieciom prowadzone przez Caritas. Są też do odebrania poświęcone Opłatki Wigilijne dla rodzin, które nie mogły przyjąć ich w domu.

12.  Do kancelarii zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji świątecznej w naszej kaplicy.

13.  Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 13- 14 grudnia. Zapraszamy!!!

14.  Spotkanie Rodziców odpowiedzialnych za organizację I Komunii Św. w 2018 r. w następną niedzielę o 18.00 w salce parafialnej.

15.  Serdecznie dziękujemy za ofiary na prace wykończeniowe w budynkach parafialnych. W tym tygodniu wpłynęły ofiary: KŻR pw. św. Jana Pawła II – zel. p. Jadwiga Mianowska 700zł.; bezimienna 100zł. i bezimienna 50zł. Bóg zapłać!!!

16.  Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili pobłogosławiony opłatek!!! Dziękujemy wszystkim Parafianom za bardzo miłe przyjęcie wszystkich wolontariuszy oraz za złożone ofiary!!!

17.  W najnowszym Echu Katolickim: Całe ludzkie życie jest jednym wielkim Adwentem. Jak to rozumieć?… Dlaczego Maryję nazywamy „Pełną Łaski”? I jak rozumieć przypadającą 8 grudnia „Godzinę łaski”?... O kapłanach z naszej diecezji, którzy złożyli życie w obronie Kościoła i Ojczyzny… Choroba Parkinsona – po czym ją rozpoznać i jakie są sposoby leczenia?... Co zrobić gdy padniemy ofiarą oszustwa? – radzi prawnik… Owocnej lektury!!!

18.  Sakrament chrztu przyjmuje dzisiaj: Michalina Domańska, córka Marcina i Darii. Gratulujemy!