Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 17/12/2017
Niedziela 17/12/2017

III Niedziela Adwentu
17 grudnia 2017r.

1.Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Mateusz Kabala, kawaler, zam. Garwolin, par. tutejszej i Natalia Edyta Mikulska, panna, zam. Wola Rębkowska, par. MB Częstochowskiej w Garwolinie.

2. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace wykończeniowe w budynkach parafialnych.

3. Spotkanie Rodziców i Dzieci, przygotowujących się do I Komunii Św. dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1100.

4. Spotkanie Rodziców Młodzieży, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1700.

5. Na Wieczór Chwały zaprasza parafia MB Częstochowskiej dzisiaj o godz. 1800. Szczegóły na plakacie.

6. Na Roraty zapraszamy jeszcze w najbliższą środę i sobotę na godzinę 630. Od godziny 600 będą już śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na Roraty w sobotę w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

7. Nabożeństwo św. Charbela w piątek po Mszy Św. wieczorowej.

8.  Wigilię Bożego Narodzenia przeżywać będziemy w następną niedzielę. Z tej racji nie będzie Mszy Świętej wieczorowej o godz. 1700.

9.  Liturgiczny obchód Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą, zwaną Pasterką o godzinie 2400, która poprzedzona będzie Godziną Czytań śpiewaną o godz. 2330.

10. Do chorych w domach z przedświąteczną posługą sakramentalną udamy się w piątek w godzinach 900 1100. Chętnych można zgłaszać w kancelarii.

11. W sobotę Różaniec po Mszy Św. o godzinie 630 prowadzi KŻR p.w. Św. Józefa.

12. Próba scholi dziecięcej w najbliższą sobotę o 900.

13.  Świece na stół wigilijny można nabyć po Mszy Świętej, wspierając tym samym Wigilijne Dzieło Pomocy ubogim dzieciom prowadzone przez Caritas. Są też do odebrania poświęcone Opłatki Wigilijne.

14.  Dzisiaj po Mszy Św. harcerze rozprowadzać będą siano na stół wigilijny oraz pierniki, z których dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie letnich obozów. Za tydzień  podczas Mszy Św. o godz. 11.00 harcerze wniosą uroczyście Betlejemskie Światełko Pokoju. Zachęcamy do przyniesienia lampionów i zaniesienia światełka do swoich domów.

15.  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które podczas Rekolekcji Adwentowych posługiwały w parafialnej kuchni, wszystkim, którzy przynieśli ciasta i inne dary. Dziękujemy Paniom, które posprzątały naszą kaplicę.

16.  Dziękujemy p. Wojciechowi, Michałowi i Danielowi Ruszkiewiczom za wczorajszą pracę przy choinkach oraz za montaż konstrukcji na naszą szopkę. Dziękujemy również wszystkim, którzy przywieźli i ofiarowali choinki do naszej kaplicy. Bóg zapałać!!!

17.  Zapraszamy do włączenia się w dzieło dekorowania naszej kaplicy. Wszystkich chętnych zapraszamy do kancelarii.

18.  Dziękujemy naszej młodzieży z KSM-u za pracę przy renowacji metalowych aniołów przy naszej kaplicy.

19. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i wszystkie złożone dary w torbach miłosierdzia. Już prawie wszystkie produkty zostały rozwiezione do potrzebujących. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby jeszcze włączyć się do tej akcji.

20. Serdecznie dziękujemy za ofiary na prace wykończeniowe w budynkach parafialnych. W tym tygodniu wpłynęły ofiary: bezimienna 100zł. i bezimienna 2000zł. Bóg zapłać!!!

21. W najnowszym Echu Katolickim: Adwent to czas powrotu do życia. Jak go nie zmarnować?… O cudach uproszonych za wstawiennictwem Matki Bożej… O uroczystej inauguracji jubileuszu 200-lecia naszej diecezji…  Miłej lektury!!!