Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 24/12/2017
Niedziela 24/12/2017

IV Niedziela Adwentu
24 grudnia 2017r.

1. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Mateusz Kabala, kawaler, zam. Garwolin, par. tutejszej i Natalia Edyta Mikulska, panna, zam. Wola Rębkowska, par. MB Częstochowskiej w Garwolinie.

2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 1100 harcerze wniosą uroczyście Betlejemskie Światełko Pokoju, które można będzie zabrać do swoich domów.

3.  Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia dlatego nie będzie Mszy Świętej wieczorowej o godz. 1700. Wieczorem zasiądziemy do wspólnej wieczerzy Wigilijnej. Rozpoczniemy ją wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu z Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa, połamiemy się opłatkiem, zasiądziemy do rodzinnej kolacji wigilijnej. Nie zapominajmy o śpiewaniu kolęd. Zatroszczmy się też aby w ten wyjątkowy wieczór nikt nie był samotny i zapomniany. O północy rozpocznie się „Pasterka”, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy! Będzie ona poprzedzona Godziną Czytań śpiewaną o godz. 2330.

4.  W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą celebrowane o godz. 900 i 1100, natomiast tradycyjnie nie będzie Mszy Świętej wieczorowej o godz. 1700.

5. W drugi dzień świąt Msze Święte o godz. 900, 1100 i 1700.

6.  Wizytę Duszpasterską zwaną „Kolędą” rozpoczniemy we czwartek po świętach. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej.  Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na nasze prace budowlane.

7. W sobotę Różaniec po Mszy Św. o godzinie 700 prowadzi KŻR p.w. Św. Józefa.

8.  Próba scholi dziecięcej w najbliższą sobotę o 900.

9.  Świece na stół wigilijnymożna nabyć po Mszy Świętej. Są też do odebrania poświęcone Opłatki Wigilijne.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w dzieło dekorowania naszej kaplicy. Szczególne podziękowania kierujemy do: Rodzin: Szarków, Ruszkiewiczów, Mazków, Zająców oraz pewnej Rodzinie ze Sławin. Bardzo dziękujemy Kindze, Ani, Rafałowi, p. Mariuszowi, p. Grażynie, p. Jackowi oraz p. Danielowi. Ogromne podziękowania kierujemy do p. Renaty Szulc- Serzysko oraz Rodziców i Dzieci z kl. 6b za przygotowanie i zawieszenie bombek choinkowych. Naszemu przedszkolu w Sulbinach dziękujemy za przygotowanie ozdób świątecznych. Za posprzątanie kaplicy serdecznie dziękujemy: p. Urszuli, p. Ani i p. Eli. Wszystkim wymienionym i anonimowym: Bóg zapłać za Waszą otwartość i dobroć!!!

11.  Serdecznie dziękujemy za ofiary na prace wykończeniowe w budynkach parafialnych, te złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz te, które wpłynęły w tym tygodniu: KŻR pw. św. Teresy od Dz. Jezus z Sulbin 700zł; bezimienna 150zł oraz bezimienna dla biednych 300zł. Bóg zapłać!!!

12.  Bóg zapłać za okazane serce w akcji „Torba Miłosierdzia”. Nasza pomoc dotarła do ok. 20 Rodzin z naszej Parafii.

13.  W najnowszym Echu Katolickim wiele ciekawych treści oraz kalendarz ścienny na nowy rok. Zachęcamy do lektury!!!

14.  Z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności odeszły: śp. Anna Mikulska ze Sławin oraz śp. Helena Tereszkowska-Kamińska z Garwolina. Wieczny odpoczynek…