Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 07/01/2018
Niedziela 07/01/2018

Niedziela Chrztu Pańskiego
7 stycznia 2018

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

2. Po Mszy Św. o godz. 11.00 zapraszamy na jasełka w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulbinach.

3. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się dzisiaj w naszej kolegiacie p.w. „Przemienienia Pańskiego” o godz. 19.00.

4. Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie będzie jutro o godz. 18.00. Szczególnie zaproszeni są Małżonkowie, którzy nie mogą mieć dzieci.

5. W sobotę różaniec w intencji Parafii po Mszy Św. o godz. 7.00, poprowadzi KŻR p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

6. Jest organizowany wyjazd na dekanalne spotkanie opłatkowe KŻR w Borowiu. Ostateczny termin zapisów upływa dzisiaj.

7. Próba scholi dziecięcej w najbliższą sobotę o godz. 9.00 .

8. Z racji ferii zimowych odwołane są w tym miesiącu spotkania dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz do Sakramentu Bierzmowania.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary na prace wykończeniowe w budynkach parafialnych. W tym tygodniu wpłynęła ofiara bezimienna z ul. Rataja 200zł. Dziękujemy również Panu Rybickiemu za ofiarowanie obrusa ołtarzowego do naszej świątyni. Bóg zapłać.

10. Składamy serdeczne podziękowania dla Teatru od Czapy za przygotowanie 3 scenki podczas Orszaku Trzech Króli.

11. W najnowszym numerze Echa Katolickiego przeczytamy: Dlaczego tak ważne jest, by rodzina modliła się wspólnie? … Bóg ocalił go już dwa razy – świadectwo kleryka z Gruzji… Jak rozpoznać bezdech senny? … Jak bronić się przed niekorzystnymi umowami zawieranymi przez telefon i internet…

12. Oto program Wizyty Duszpasterskiej zwanej „Kolędą”... /poniżej/

13. Sakrament Chrztu przyjmuje dzisiaj Stefan Talarek, syn Roberta i Anny.

Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pomocy dla Alepp

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska.

Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska. Przypominamy, że Koncert będzie można zobaczyć 7 stycznia 2018 r. w niedzielę o godz. 20.00 w TVP2.