Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 11/02/2018
Niedziela 11/02/2018

VI Niedziela Zwykła
11 lutego 2018

1. Do zawarcia Sakramentalnego Małżeństwa przygotowują się: Marcin Kisiel, kawaler, zam. Garwolin, parafia tutejsza i Dominika Kisiel zd. Żelazo, panna, zam. Garwolin, parafia tutejsza.

2. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. Spotkanie młodzieży, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. wieczorowej.

4. Spotkanie Prezydium Rodziców, odpowiedzialnych za przygotowanie I Komunii Św. w 2018r., odbędzie się dzisiaj o 19.30.

5. Spotkanie Wspólnoty św. Jana Pawła II w poniedziałek, rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1900.

6. Spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej za tydzień  w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00. Zostaną pobłogosławione medaliki.

7. Spotkanie Rodziców Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę za tydzień po Mszy Św. o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Święte
z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700 i 1700. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (jeden posiłek do syta, dwa skromniejsze). Przypominamy, że dniami wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są wszystkie piątki oraz Środa Popielcowa. Obowiązuje ona wszystkich od 14-tego roku życia do śmierci. Natomiast post ścisły obowiązuje wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia. Wyjątek zawsze stanowią osoby chore.

9. W każdy piątek Droga Krzyżowa śpiewana o godz. 1730 (dla dorosłych oraz dzieci), natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i osób pracujących o godz. 1900.

10. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 1630. O godz. 1600 będzie rozpoczynał się śpiew tradycyjnych pieśni wielkopostnych.

11. Spotkanie Ministrantów we wtorek o 19.00.

12. UWAGA!!! W najbliższą sobotę NIE MA PRÓBY SCHOLI. Wszystkich chętnych zapraszamy za tydzień!!!

13. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w najbliższą sobotę rozpocznie się Eucharystią celebrowaną przez ks. Pawła Wojdata – dyrektora Caritas z Siedlec. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w realizację dzieł miłosierdzia na terenie naszej Parafii.

14. Różaniec w intencji Parafii po Mszy Św. o godz. 700 w sobotę, poprowadzą Róże Różańcowe i Apostolat Margaretka.

15. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Ofiarami na tacę będziemy mogli wesprzeć dzieło naszej budowy.

16. Bóg zapłać za wszystkie modlitwy, ofiary cierpienia i dary materialne na rzecz naszej Parafii.

17. Tworzymy KŻR Mężczyzn. Wszystkich chętnych zapraszamy do zakrystii i kancelarii.

18. Katechezy dla Narzeczonych rozpoczną się 25 lutego w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Szczegóły w gablocie.

19.  Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego, a w nim m. in.: „7 gratisów z nieba” – cykl rozważań wielkopostnych omawiających siedem darów Ducha Świętego… Postanowienia wielkopostne – kiedy mają wartość przemiany duchowej i świadectwa wiary? … Czym tak naprawdę jest sakrament namaszczenia chorych? … Wiara czyni cuda – od 160 lat w Lourdes za wstawiennictwem Maryi dokonują się uzdrowienia fizyczne i duchowe – świadectwo zakonnika posługującego w tym sanktuarium…