Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela Zmartwychwstania
Niedziela Zmartwychwstania

Zmartwychwstanie Pańskie
1 kwietnia 2018

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Paweł Łączyński, zw. cyw., zam. Romanówka, par. MB Częstochowskiej w Garwolinie i Katarzyna Klaudia Łączyńska z d. Gromadzka, zw. cyw., zam. Sulbiny, par. tutejsza; Rafał Świerczewski, kawaler, zam. Garwolin, ul. Żeromskiego i Ewa Duchna, panna, zam. Garwolin, ul. Żeromskiego, oboje par. tutejszej; Dariusz Saganek, kawaler, zam. Sulbiny, par. tutejsza i Weronika Płatek, panna, zam. Unin, par. św. Rodziny.

2. Trwamy w Oktawie Wielkanocy, która zakończy się w niedzielę. Oktawę traktujemy jako jedno, wielkie święto na cześć Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Tradycyjnie w pierwszy dzień świąt nie ma Mszy Św. o godz. 900 i 1700. Po Rezurekcji jest jedynie Msza Św. o godz. 1100.

4. W drugi dzień świąt Msze Św. o 900, 1100 i 1700.

5. W poniedziałek Wielkanocny modlitwami i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz inne uczelnie katolickie. Pamiętajmy, że w tym dniu przypada 13-ta rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. O godz. 21.37 zapalmy w naszych domach świece i pomódlmy się w intencji naszej Parafii. O tej godzinie będzie również otwarta nasza kaplica. Będzie można wejść na chwilę modlitwy i refleksji.

6.  W niedzielę za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00 krótkie spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca. Natomiast po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

7.  We czwartek różaniec radiowy o godz. 2030 poprowadzi Wspólnota Lektorów.

8.  W I piątek chorych w domach odwiedzimy w godz. 1000 – 1200, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, spowiedź od godz. 1630.

9.   W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godzinie 700. Różaniec prowadzi KŻR p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe.

10.  W następną niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy szczególnie o godz. 1500 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz na indywidualną adorację, która potrwa do godz. 1700.

11.  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć święty czas Triduum Paschalnego. Dziękujemy: służbie liturgicznej (p. Organiście, Ministrantom, Lektorom, Animatorom, Kandydatom do Sakramentu Bierzmowania, Chórowi), Ochotniczej Straży Pożarnej z Sulbin, ekipie dekorującej (Wspólnocie Św. Jana Pawła II, naszej Młodzieży, Rodzinie p. Zająców z Mierżączki, p. Leszkowi Frąckiewiczowi, Krzysztofowi Zającowi, Kazimierzowi Baczewskiemu, Dariuszowi Łukasikowi, Stanisławowi Domareckiemu, Rafałowi Majczakowi, Kindze Ochnio, Filipowi, Julce, Dawidowi i Oli), Rodzinie p. Ruszkiewiczów (za zrobienie tabernakulum w ołtarzach bocznych), za wszelką okazaną pomoc (p. Kazimierzowi Dziubakowi, firmie Meblopłyt, p. Wiesi Zawadka), p. Stanisławowi Ornatowi (za zrobienie paleniska), naszym fotoreporterkom (p. Edycie, Oli i Magdalenie), p. Uli i całej ekipie sprzątającej (p. Ani, p. Eli i p. Kindze), Państwu Cacko (za podarowanie pięknych banerów) i wszystkim pozostałym. Bóg zapłać!!!

12. Na prace budowlane została złożona ofiara przez uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

13. W świątecznym wydaniu Echa Katolickiego wiele ciekawych treści. Miłej lektury.

14. Z naszej Wspólnoty parafialnej do Wieczności odszedł śp. Artur Paweł Zowczak. Wieczny …