Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 29/04/2018
Niedziela 29/04/2018

5 Niedziela Wielkanocna
29 kwietnia 2018

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Świeczka, kawaler, zam. Iwowe, par. św. Trójcy w Latowiczu i Aleksandra Skorupka, panna, zam. Garwolin, par. tutejsza; Rafał Jarosław Wysogląd, kawaler, zam. w Płoskiem, par. p.w. Św. Jacka w Płoskiem i Karolina Dorota Bożek, panna, zam. Sulbiny, par. tut.

2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy już od wtorku. W dni powszednie śpiewane będą po Mszy Św. o godz. 1700, w sobotę po Mszy Św. o godz. 700, zaś w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 900. Zachęcamy też do śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

3. Uroczystość NMP Królowej Polski przeżywać będziemy we czwartek - Msze Święte według porządku niedzielnego. (Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.30).

4. We czwartek różaniec radiowy o godz. 2030 poprowadzi KŻR p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe.

5. W I piątek chorych w domach odwiedzimy w godz. 1000-1200, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, spowiedź od godz. 1630.

6. W nawiązaniu do ustaleń z 378. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski  Bp Kazimierz Gurda udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja. Jednocześnie przypominamy o podjęciu daru wynagradzającego.

7. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, połączone z Nabożeństwem Majowym po Mszy Św. o godzinie 700. Różaniec prowadzi KŻR p.w. Św. Jana Pawła II.

8. W I niedzielę po Mszy Św. o godz. 900 adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna oraz spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca. O 1500 w salce odbędzie się zmianka różańcowa KŻR p.w. Św. Maksymiliana M. Kolbe.

9. 10 maja przeżywać będziemy wizytację kanoniczną bpa Piotra Sawczuka. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Świętą o godz. 17.00. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie wszystkich zaangażowanych w grupy, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.30.

10. Katechezy Neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży są głoszone w każdy wtorek i czwartek o godz. 1900 w Kolegiacie Garwolińskiej. Zapraszamy!!!

11. „Rodzina Drogą Kościoła” – pod takim hasłem 13 maja w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Szczegóły na plakatach.

12. Dziękujemy Wszystkim, którzy w piątek rozebrali dekorację świąteczną i posprzątali naszą kaplicę. Bóg zapłać!!!

13. Na prace budowlane została złożona ofiara bezimienna ze Sławin 5000zł. Bóg zapłać!!!

14. A w najnowszym numerze Echa Katolickiego: Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca… Co ciekawego czeka nas podczas Diecezjalnego Dnia Rodziny w Parczewie? … Co znaczą wezwania Litanii Loretańskiej – w tekście „Komplementy dla Najpiękniejszej… O nowej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, która jako pielęgniarka, stała się wzorem posługi przy pacjencie… Miłej lektury!!!

15. Chrzest przyjmują dzisiaj: Marcel Grzela, syn Mariusza i Urszuli, Michał Talarek, syn Marcina i Anny, Stanisław Kowalik, syn Rafała i Wiolety. Gratulujemy!!!

16. Do wieczności odeszli: śp. Marianna Domarecka z Sulbin i śp. Dariusz Wojtaś z Sulbin. Wieczny odpoczynek…