Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 06/05/2018
Niedziela 06/05/2018

6 Niedziela Wielkanocna
6 maja 2018

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Rafał Jarosław Wysogląd, kawaler, zam. w Płoskiem, par. p.w. Św. Jacka w Płoskiem i Karolina Dorota Bożek, panna, zam. Sulbiny, par. tut.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 900 adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja oraz spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca. O 1500 w salce odbędzie się zmianka różańcowa KŻR p.w. Św. Maksymiliana M. Kolbe.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie śpiewane będą po Mszy Św. o godz. 1700, w sobotę po Mszy Św. o godz. 700, zaś w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 900. Zachęcamy też do śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

4. Uroczystość św. Stanisława B.M. przeżywać będziemy we wtorek. Msze Św. o godz. 700 i 1700.

5. 10 maja przeżywać będziemy wizytację kanoniczną bpa Piotra Sawczuka. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Świętą o godz. 17.00. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie wszystkich zaangażowanych w grupy, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.30. Tego dnia nabożeństwo majowe- wyjątkowo po Mszy Św. o godz. 7.00.

6. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przy sprzątaniu kaplicy, zapraszamy w najbliższą środę o godz. 19.00.

7. Spotkanie Ministrantów w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00.

8. Liturgiczne próby dla Dzieci i Rodziców przed I Komunią Świętą rozpoczną się już w tym tygodniu. Zapraszamy w najbliższy wtorek, środę i piątek o godz. 18.00.

9.  W sobotę Nabożeństwo Majowe po Mszy Św. o godzinie 700. Różaniec prowadzi KŻR p.w. Św. Jana Pawła II.

10. W niedzielę 13 maja  zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Odbędzie się ono na Działkach. Zgromadzimy się o godz. 19.00 przy kapliczce Matki Bożej z Lourdes przy ul. Słowackiego, następnie wyruszymy w procesji. Zabierzmy ze sobą świece i śpiewniki.

11. W niedzielę za tydzień nie będzie w kaplicy spotkania dla kandydatów do Bierzmowania. W ramach formacji zapraszamy Młodzież na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00 na terenie Działek.

12. Katechezy Neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży są głoszone w każdy wtorek i czwartek o godz. 1900 w Kolegiacie Garwolińskiej. Zapraszamy!!!

13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia i Niepokalanowa w dniach 19-20 maja. Szczegóły na plakacie (Zapisy pod nr tel. 507 151 475).

14. Jest organizowana pielgrzymka dla młodzieży do Lednicy i Pratulina. Zapisy w kancelarii.

15. „Rodzina Drogą Kościoła” – pod takim hasłem 13 maja w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Szczegóły na plakatach.

16. Na prace budowlane zostały złożone ofiary: p. Marianna Piekarska z Garwolina 4000zł i bezimienna 50zł. Bóg zapłać!!!

17. Bardzo dziękujemy Rodzinie p. Lipińskich  oraz Rodzinie p. Wielgoszów za montaż i wykonanie pięknych ławek na zewnątrz kaplicy. Bóg zapłać!!!

18. A w najnowszym numerze Echa Katolickiego: O jedynym świętym, którego twarz znamy z fotografii „przesłanej” prosto z nieba – dlaczego warto zaprzyjaźnić się ze św. Charbelem… Dlaczego papież Franciszek zwołał synod n.t. młodzieży? Dlaczego dzisiaj ludziom młodym tak trudno odczytać swoje miejsce na ziemi i w Kościele?… Miłej lektury!!!

19. Chrzest przyjmują dzisiaj: Pola Lis, córka Tomasza i Eweliny i Piotr Jończyk syn Emanuela i Moniki. Gratulujemy!!!

20. Do wieczności odszedł śp. Adolf Cichecki . Wieczny odpoczynek…