Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 13/05/2018
Niedziela 13/05/2018

Wniebowstąpienie Pańskie
13 maja 2018

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Rafał Jarosław Wysogląd, kawaler, zam. w Płoskiem, par. p.w. Św. Jacka w Płoskiem i Karolina Dorota Bożek, panna, zam. Sulbiny, par. tut.

2.   Dzisiaj zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Odbędzie się ono na Działkach. Zgromadzimy się o godz. 19.00 przy kapliczce Matki Bożej z Lourdes przy ul. Słowackiego, następnie wyruszymy w procesji. Zabierzmy ze sobą świece i śpiewniki.

3.  Bardzo dziękujemy Wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w wizytacji kanonicznej ks. Bpa Piotra Sawczuka. Dziękujemy szczególnie przedstawicielom poszczególnych Wspólnot oraz wszystkim, którzy posprzątali kaplicę (p. Urszuli, p. Elżbiecie, p. Annie, p. Kindze, p. Izabeli, p. Stanisławowi i in.). Cieszymy się, że ks. Biskup został serdecznie przyjęty w Zespole Szkół nr 2, Powiatowym Szpitalu w Garwolinie oraz Domu Spokojnej Starości „Słoneczny Parasol”. Dziękujemy za piękne świadectwo Wiary!!!

4. Dzisiaj nie będzie w kaplicy spotkania dla kandydatów do Bierzmowania. W ramach formacji zapraszamy Młodzież na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00 na terenie Działek.

5.  Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie śpiewane będą po Mszy Św. o godz. 1700, w sobotę po Mszy Św. o godz. 700, zaś w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 900. Zachęcamy też do śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

6.   Spotkanie Wspólnoty św. Jana Pawła II w poniedziałek. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1900.

7.   Liturgiczne próby dla Dzieci i Rodziców przed I Komunią Świętą w najbliższy wtorek i piątek o godz. 18.00. Spowiedź w sobotę od godz. 9.00.

8.  W sobotę Nabożeństwo Majowe po Mszy Św. o godzinie 700. Różaniec prowadzi KŻR p.w. Św. Jana Pawła II.

9.   Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Ofiarami na tacę będziemy mogli wesprzeć dzieło naszej budowy.

10.  I Komunia Święta w naszej parafii będzie w niedzielę za tydzień na Mszy o godz. 1100. W związku z tym gorąco prosimy, w imieniu dzieci i ich rodzin, aby wszyscy nie związani z tą uroczystością wybrali się na Mszę Świętą o innej porze.

11.   W ramach przygotowań do Uroczystości Bożego Ciała prosimy o integrację i zaangażowanie Mieszkańców następujących ulic… Ołtarz przy krzyżu na ul. Lubelskiej przygotują Mieszkańcy ul. Leśnej, ul. Grabowej, ul. Uroczej, ul. Łąkowej i ul. Brzozowej. Ołtarz na ul. Słowackiego przygotują Mieszkańcy Al. Legionów. Trzeci ołtarz przygotują Pracownicy szpitala. Ostatni ołtarz – przy kaplicy – przygotują Mieszkańcy ul. Nadwodnej i ul. Starowiejskiej.

12.  Rocznicę I Komunii Świętej obchodzić będziemy w Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy Rodziców i Dzieci.

13.  Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia i Niepokalanowa w dniach 19-20 maja. Szczegóły na plakacie (Zapisy pod nr tel. 507 151 475).

14.  Zapraszamy na II Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Szczegóły na plakacie.

15.   Jest organizowana pielgrzymka dla młodzieży do Lednicy i Pratulina. Zapisy w kancelarii.

16.  Dekanalne Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na jednodniową pieszą pielgrzymkę w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 26 maja. Wyjazd o godz. 6.00 autobusem z Garwolina do Międzyrzeca Podlaskiego, a dalej pieszo do Leśnej Podlaskiej. Powrót o godz. 23.00. Informacje i zapisy pod tel.: 690609462.

17.  SP ZOZ w Garwolinie informuje, że dnia 18 maja w godzinach: 9.00 – 17.00 odbędzie się badania gęstości kości w kierunku osteoporozy kości udowej i odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod numerem tel. 256844700, 256844735.

18.  Na prace budowlane zostały złożone ofiary: bezimienna 50zł. Bóg zapłać!!!

19.  A w najnowszym numerze Echa Katolickiego: O włoskim zakonniku zwanym „gigantem spowiedzi”… O mocy Różańca i cudach wyproszonych za jego przyczyną… „Bóg pokazał mi żywy Kościół” – odpowiedzialny za wspólnotę neokatechumenalną opowiada o swoim wstąpieniu na drogę nawrócenia… Czym jest syndrom „opuszczonego gniazda” i jak nie poddać się goryczy samotności… Miłej lektury!!!

20.  Do wieczności odszedł śp. Aleksander Smolewski z Mierżączki. Wieczny odpoczynek