Parafia Świętego Jana Pawła II w Sulbinach - Artykuły: Niedziela 29/07/2018

Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 29/07/2018
Niedziela 29/07/2018

29 lipca 2018

1. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Józef Wawer, kawaler z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Miętnem i Aleksandra Mucha, panna z parafii tutejszej; Łukasz Kuźma, kawaer z parafii tutejszej i Anna Błażejczyk, panna z Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Górznie; Michał Podstępski, kawaler z Parafii p.w. Św. Jakuba Ap. w Lublinie i Natalia Anna Wysocka, panna z parafii tutejszej; Jakub Faliński z Parafii p.w. Św. Józefa w Trąbkach i Paulina Mikowska, panna z parafii tutejszej, oboje związani cywilnie; Marcin Banaszek, kawaler z Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Górznie i Wiktoria Jaworska, panna z parafii tutejszej.

2. Przeżywamy dzisiaj DZIEŃ STRAŻAKA. Naszym Druhom i Druhnom dziękujemy za ogromne poświęcenie. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczysty przemarsz do siedziby OSP Sulbiny, następnie rozpocznie się Rodzinny Piknik Strażacki. Zapraszamy na pokazy, turnieje i zabawę taneczną.

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów.

4. W tym tygodniu wyrusza 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Msza Św. o godz. 6.30 w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego o godz. 6.30. Informacje dla grupy 7a: Zapisy w kancelarii kolegiaty 1 sierpnia w godz. 17.00-19.00 oraz 2 sierpnia w godz. 16.00-19.00. Zdawanie bagażu (do 15 kg) 2 sierpnia w godz. 14.00-19.00. Wpisowe 120 zł. Informacje dla grupy 7b: Zapisy i zdawanie bagażu 2 sierpnia w godz. 15.00-20.00 na parkingu przed kościołem.

5. Zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. Zapraszamy w najbliższą sobotę na Mszę św. wieczorową o godz. 20.00 i krótki apel pielgrzymkowy. Karty duchowego pielgrzymowania znajdują się na stoliku z prasą katolicką.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach jubileuszu 600-lecia Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Szczególnie zapraszamy na uroczystości centralne w najbliższa niedzielę o godz. 12.00.

7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. wieczorowej, natomiast różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. o godz. 7.00. Różaniec w sierpniu prowadzą wszyscy chętni.

8. W I czwartek miesiąca zapraszamy na różaniec radiowy. W tym miesiącu poprowadzi go Wspólnota Św. Jana Pawła II.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i krótkie spotkanie dla Kół Żywego Różańca. Zmianka Różańcowa KŻR p.w. Św. Maksymiliana zostaje przełożona na kolejną niedzielę z racji uroczystości jubileuszowych w Garwolinie.

10.  Na prace budowlane wpłynęły w tym tygodniu ofiary: bezimienna z Rudy Talubskiej100 zł. i bezimienna z Garwolina 100 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. 1 sierpnia na Skwerze Solidarności  o godz. 16.20 odbędzie się Koncert Piosenki Powstańczej. Zapraszamy!!!