Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 07/10/2018
Niedziela 07/10/2018

7 października 2018

1. Nabożeństwo Różańcowe w październiku będzie od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godzinie 1700, w sobotę po Mszy Św. o godzinie 700, w niedzielę po Mszy Św. o godzinie 900.

2. Wczoraj swoje imieniny obchodził ks. Artur. Życzymy naszemu Solenizantowi Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień!!!

3. W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

Poniedziałek  - KŻR p.w. Św. Anny z Mierżączki

Wtorek  - Wszyscy chętni

Środa  - Dzieci ( kl. 3a)

Czwartek - Młodzież (grupa Św. Joanny Beretty Molla)

Piątek  - KŻR p.w. Św. Katarzyny Sieneńskiej ze Sławin

Sobota  - KŻR p.w. Św. Bernadetty

Niedziela   - Wszyscy chętni

4. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 900 zapraszamy na procesję eucharystyczną oraz spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zmianka Różańcowa KŻR p.w. Św. Maksymiliana o 15.00.

5. Spotkanie Rodziców i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. III gimnazjum oraz z VIII kl. szkoły podstawowej odbędzie się w niedzielę 14 października po Mszy Św. wieczorowej.

6. Spotkanie Wspólnoty św. Jana Pawła II jutro o godz. 19.00 rozpocznie się Mszą Świętą.

7. Spotkanie Animatorów w najbliższy poniedziałek o 19.00.

8. Spotkanie Lektorów w piątek o godz. 19.00.

9. Wybory do Rady Parafialnej oraz Rady Ekonomicznej odbędą się dzisiaj. Nad poprawnym przebiegiem głosowania będzie czuwał parafialny oddział KSM. Będziemy mogli zagłosować na dwie osoby z listy lub wybrane przez siebie.

10. Trwa dzisiaj akcja „Biała niedziela”. Wszyscy seniorzy 60+ mogą bezpłatnie skorzystać z porad lekarzy specjalistów w przychodni SPZOZ przy ul. Staszica. Szczegóły na plakacie.

11. Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w Sławinach. Procesja różańcowa wyruszy trasą znaną z obrzędu poświęcenia pól. Gromadzimy się przy krzyżu od strony Sulbin. Zakończymy obrzędem pobłogosławienia nowego krzyża. Dziękujemy anonimowemu fundatorowi!!!

12. Zapraszamy na koncert „Niepodległość 100+” w wykonaniu Jana Pietrzaka i kapeli spod Egidy w najbliższy piątek 12 października o godz. 19.00 w Sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wstęp wolny.

13. W następnym tygodniu w naszej kaplicy odbędzie się koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu p. Mieczysława Miecznikowskiego. Serdecznie zapraszamy 17 października o godz. 17.00!!!

14. Dziękujemy Wszystkim, którzy dbają o piękno naszej kaplicy i Parafii. Dziękujemy p. Tomaszowi, p. Piotrowi i Krzysztofowi za ustawienie i pomalowanie ławek. Dziękujemy Rodzicom Młodzieży, która w ubiegłą niedzielę przyjęła Sakrament Bierzmowania za prace porządkowe, przygotowanie poczęstunku oraz wsparcie materialne. Bóg zapłać!!!

15. W tym tygodniu wpłynęły ofiary: KŻR p.w. Św. Rity- 200 zł; KŻR p.w. Św. Jana Pawła II- 400 zł; Rodzice Młodzieży Bierzmowanej- 1870zł. Bóg zapłać!!!

16. W Echu Katolickim jak zwykle wiele ciekawych treści… O różańcu, który jest niezwykłą bronią w walce duchowej… O Łasce Bożej i o tym, że nie wystarczy być dobrym człowiekiem, żeby trafić do Nieba… O Św. o. Pio, Św. Ricie i o cudownie uzdrowionej Włoszce… Zachęcamy do lektury!!!