Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 25/11/2018
Niedziela 25/11/2018

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
25 listopada 2018

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Krzysztofa Piórkowskiego, profesora Wyższego Seminarium Duchownego. Dziękujemy za skierowane do nas słowo oraz wspólną modlitwę i prosimy o przekazanie pozdrowień dla całej społeczności seminaryjnej wraz z zapewnieniem o naszej pamięci modlitewnej.

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 900 zostały poświęcone Opłatki Wigilijne.

3. Spotkanie Wspólnoty Jana Pawła II w poniedziałek o godz. 1900.

4. Spotkanie Ministrantów w najbliższą środę o godz. 19.15 na sali sportowej.

5. Przypominamy, że w naszej kaplicy w każdy czwartek jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1700, zaś o godz. 1930 jest Nowenna i Msza Święta do św. Jana Pawła II. Jest też możliwość składania przed Nowenną wypisanych na kartkach intencji modlitewnych, które polecamy Panu Bogu w Nowennie i Mszy Świętej przez wstawiennictwo Patrona naszej Parafii.

6. Święto św. Andrzeja, Apostoła będziemy przeżywać w piątek. Jest to dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w modlitwie. Okazją do tego będą Msze Święte ofiarowane w intencji  Ks. Proboszcza: we środę o godz. 700 – zam. Wspólnota Lektorów; we czwartek o godz. 1930 – zam. Wspólnota św. Jana Pawła II i w piątek o godz. 700 – zam. Koła Żywego Różańca z naszej parafii. Zapraszamy!!!

7. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy o godzinie 700. Różaniec prowadzi KŻR p.w. Św. Katarzyny Sieneńskiej ze Sławin.

8. W I niedzielę adoracja Eucharystyczna po Mszy Św. o 900. Nie będzie spotkania dla Kół Żywego Różańca. KŻR p.w. Św. Maksymiliana spotka się w salce o godz. 15.00.

9. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach: 7 – 9 grudnia.

10. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulbinach proszą o wsparcie finansowe w zakupie wyposażenia niezbędnego do ratowania życia i zdrowia. Będziemy mogli na tę prośbę odpowiedzieć składając ofiary do puszek po Mszy Świętej w następną niedzielę, albo wpłacając darowiznę na konto OSP w Sulbinach – karteczki na stoliku.

11. Zwracamy się z wielką prośbą o to aby nie parkować samochodów na chodniku przed naszą kaplicą oraz przed krzyżem, gdyż zablokowany w ten sposób chodnik stwarza wielkie zagrożenie dla osób wychodzących z kaplicy po Mszy Świętej (muszą wychodzić na ulicę). Dziękujemy za zrozumienie.

12. Jest organizowana pielgrzymka na Jasną Górę w dniu 8 grudnia. Zapisy pod nr tel.: 507151475 lub 502750309.

13. W Echu Katolickim jak zwykle wiele ciekawych treści… Panowaniu Chrystusa Króla coraz mocniej przeciwstawia się postchrześcijańska rzeczywistość, w jakiej żyjemy. Jak odnaleźć się w tym świecie z ideałami Ewangelii? … Trwa proces beatyfikacyjny kard. Augusta Hlonda. Czym zasłużył się dla polskiego Kościoła? … Afrykańczycy uczą mnie, że o szczęściu nie decydują rzeczy materialne – mówi pochodząca z Siedlec świecka misjonarka pracująca w Tanzanii… Czy uprawa ziół może być opłacalna? … oraz jak za pomocą witamin i właściwej diety pokonać depresję… Zachęcamy do lektury!!!