Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 02/12/2018
Niedziela 02/12/2018

I Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018

1.      Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu, który na charakter radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem na końcu czasów  oraz w liturgicznym obchodzie Świąt Bożego Narodzenia.

2.      Zachęcamy do włączenia się dzieło adwentowej jałmużny. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się TORBY MIŁOSIERDZIA. Można je dzisiaj zabrać ze sobą i przynieść pełne za tydzień do kancelarii. Na każdej torbie znajduje się podpowiedź, które produkty są szczególnie potrzebne dla najuboższych.

3.      Na Roraty zapraszamy tradycyjnie we środę i sobotę na godzinę 630. Od godziny 600 będą już śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Przychodźmy do kościoła już z zapalonymi lampionami. Na Roraty w sobotę w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

4.      Dzisiaj adoracja Eucharystyczna po Mszy Św. o 900. Nie będzie spotkania dla Kół Żywego Różańca. KŻR p.w. Św. Maksymiliana spotka się w salce o godz. 15.00.

5.      Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulbinach w zakupie wyposażenia niezbędnego do ratowania życia i zdrowia – składając datki do puszek po Mszy Świętej. Istnieje też możliwość wpłacenia darowizny na konto OSP w Sulbinach.

6.      Poświęcone Opłatki Wigilijne będą roznoszone przez przedstawicieli naszej parafii już w tym tygodniu. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na prace budowlane.

7.      We czwartek różaniec radiowy o godz. 2030 poprowadzi KŻR p.w. Św. Maksymiliana.

8.      Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe, które przeżywać będziemy w naszej parafii już od najbliższego piątku. W piątek Msze Święte będą o 700, 1000, 1700 i 1900. W sobotę Msze Święte będą o 630, 1000, 1700 i 1900. W niedzielę porządek zwyczajny. Do spowiedzi rekolekcyjnej będzie można przystępować tylko w piątek i sobotę już na pół godziny przede Mszą Świętą. Na zakończenie rekolekcji w następną niedzielę o godz. 17.00 Msza Święta z uwielbieniem a po niej modlitwa uwielbienia.

9.      W I piątek z racji rekolekcji nie będzie wyjazdu do chorych. Zostaje on przełożony na piątek 21 grudnia. W kancelarii możemy zapisywać wszystkich pragnących skorzystać z posługi sakramentalnej przed świętami.

10. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP będziemy przeżywać 8 grudnia, w czasie naszych rekolekcji. Zapraszamy szczególnie na Godzinę Łaski. Nasza kaplica będzie otwarta w sobotę od 12.00 do 13.15.

11. W następną niedzielę obchodzić będziemy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na tych terenach.

12. Spotkanie dla kobiet „Być Kobietą Urzekającą” w kościele w Miętnem we środę od godz. 18.30. Szczegóły na plakacie.

13. Po Mszy Świętej można nabyć świecę na stół wigilijny, wspierając tym samym Wigilijne Dzieło Pomocy ubogim dzieciom prowadzone przez Caritas.

14. Dziękujemy p. Kindze za wykonanie tegorocznego, nowoczesnego wieńca adwentowego!!! Bóg zapłać!!!

15. Zwracamy się z wielką prośbą o to aby nie parkować samochodów na chodniku przed naszą kaplicą oraz przed krzyżem.

16. Zapraszamy dzisiaj na Misyjną Aukcję Bombkową w Sali przy kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Szczegóły umieszczone są na plakacie.

17. W Echu Katolickim jak zwykle wiele ciekawych treści… Jak nie przegapić Adwentu? … Jak przeżyć niedzielną Mszę Świętą, aby przyniosła owoce? … Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca… Zachęcamy do lektury!!!