Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 10/03/2019
Niedziela 10/03/2019

I Niedziela Wielkiego Postu
10 marca 2019r.

1. W każdy piątek Droga Krzyżowa śpiewana o godz. 1730 (dla dorosłych oraz dzieci), natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i osób pracujących o godz. 1900.

2. Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 1630. O godz. 1600 będzie rozpoczynał się śpiew tradycyjnych pieśni wielkopostnych.

3. Spotkanie Wspólnoty Św. Jana Pawła II w najbliższy poniedziałek rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1900.

4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się już za tydzień. W najbliższa niedzielę (17 marca) porządek Mszy Św. zwyczajny (900, 1100 i 1700) – nie będzie Spowiedzi. W poniedziałek i wtorek Msze Święte będą o godzinie: 700, 1000, 1700 i 1900;  pół godziny przed każdą Mszą Św. będzie rozpoczynała się Spowiedź. Dzieci i Młodzież zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 17.00. Rekolekcje poprowadzi je Ks. kan. Zbigniew Nikoniuk, proboszcz Parafii Unickiej w Kostomłotach.

5. Różaniec w intencji Parafii po Mszy Św. o godz. 700 w sobotę, poprowadzi KŻR p.w. Św. Bernadetty.

6. Za tydzień III niedziela miesiąca. Tradycyjnie będzie można wesprzeć nasz prace budowlane ofiarą składaną „na tacę”.

7. Spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1100.

8. Spotkanie Rodziców  i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę za tydzień po Mszy Św. o godz. 1700. Spotkanie Animatorów o godz. 18.45.

9. Zapraszamy Wszystkich do udziału w Kongresie Różańcowym w Radzyniu Podlaskim. Wyjazd już w najbliższą sobotę. Szczegóły w kancelarii i u Zelatorów.

10. Wyruszyła kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do zapisania się na trasę św. Jose albo wybrania trasy Św. Stanisława Kostki. Dziękujemy Danielowi i Michałowi za pomoc organizacyjną. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy chcieliby w tym roku koordynować EDK. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 17 marca o godz. 15.30 w salce parafialnej.

11. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Jałmużny Wielkopostnej. Możemy dzisiaj
ze stolika wziąć ze sobą Torbę Miłosierdzia, wypełnić produktami żywnościowymi oraz chemicznymi środkami czystości. Termin przynoszenia darów do salki parafialnej upływa 7 kwietnia. Bardzo dziękujemy!!!

12. Dziękujemy Państwu Agnieszce i Jarosławowi za powieszenie wielkopostnego banera. Panu Mateuszowi i Pani Grażynie dziękujemy za projekt.

13. Katechezy Neokatechumenalne odbywają się w Kolegiacie w Garwolinie.

14. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W ubiegłym tygodniu Koło Żywego Różańca p. w. św. Jana Pawła II złożyło 400 zł.

15. Bóg zapłać za ofiary na prace budowlane, które wpłynęły w ubiegłym tygodniu: ze zbiórki przeprowadzonej przez pana Andrzeja Malinowskiego 140zł i bezimienna 40zł.

16. W najnowszym numerze Echa Katolickiego: cykl „Z Janem Pawłem II przez Wielki Post”… O wypróbowanych sposobach ułatwiających powrót do Boga… Czy handel ludźmi i niewolnictwo to dzisiaj zjawisko marginalne? … Pijak, złodziej i awanturnik jest dziś kandydatem na ołtarze – jego historia pokazuje, że Bóg może wyciągnąć człowieka z największego dna. Odpowiedź w artykule „Trzeźwy dzięki Bogu”. Zachęcamy do czytania!!!