Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 14/04/2019
Niedziela 14/04/2019

Niedziela Palmowa
14 kwietnia 2019r.

1. Przeżywaną dzisiaj Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia.

2. Gorzkie Żale jeszcze dzisiaj o godz. 1630O godz. 1600 śpiew tradycyjnych pieśni wielkopostnych.

3. Przedświąteczny wyjazd do chorych w domach z posługą sakramentalną będzie w Wielki Wtorek (16 kwietnia) w godz. 10.00 – 12.00. Zapisy w kancelarii.

4. Spotkanie „Only for men” w najbliższy wtorek o 19.00 w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Szczegóły na plakacie.

5.  Zapraszamy na koncert „WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ” w najbliższy wtorek o 19.00 w CSiK w Garwolinie, w sali kina „Wilga”. W koncercie finałowym wystąpi p. Jarosław Chojnacki- polski bard znany z poezji śpiewanej. Wstęp wolny.

6. Droga Krzyżowa ulicami Garwolina wyruszy dzisiaj z kościoła MB Częstochowskiej o godz. 1900.

7. Serdecznie zapraszamy do udziału w liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Przypominamy, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie ma Mszy Świętych o godz. 700.

8. Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2300.

9. Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Po niej Droga Krzyżowa Rzymska. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2300. Tego dnia obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa posiłki skromniejsze).

10. Wielka Sobota - dzień ciszy i adoracji. Poświęcenie pokarmów od godz. 830 do 1130 co pół godziny. Na wioskach poświęcenie o godz. 900 (zainteresowani zatroszczą się o przywiezienie księdza). Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie będzie Różańca w intencji Parafii.

11. Wigilia Paschalna -  rozpocznie się w sobotę o godz. 2000. Przynieśmy ze sobą świece.

12. W Niedzielę Wielkanocną o godz.  430 rozpocznie się śpiew Godzinek, następnie o godz. 600 uroczystą Procesją rozpocznie się Msza Święta Rezurekcyjna. Po Rezurekcji jest tylko Msza Św. o godz1100. (W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy Św. o godz900 i 1700.)

13. W drugi dzień świąt Msze Św. o 900, 1100 i 1700

14. Zbiórka ofiar na leczenie Siostry ks. Mariusza odbędzie się w naszej Parafii w Niedzielę Miłosierdzia - 28 kwietnia. Z inicjatywą wyszła Wspólnota Św. Jana Pawła II. Zechciejmy wspomóc kosztowną rehabilitację. Dziękujemy za już okazaną pomoc, zwłaszcza za wszystkie modlitwy!!!

15. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy Michałowi i Danielowi za koordynację. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i Uczestnikom EDK. Jesteśmy pod dużym wrażeniem świadectwa Młodzieży, która zachowała skupienie i z szacunkiem rozważała każdą stację. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w środku nocy częstowali pątników ciepłą herbatą. Dziękujemy Policji, która czuwała nad bezpiecznym wyjściem pątników. Dziękujemy Firmie Bruggen Polska za gratisową ryżowiankę. Wszystkim serdeczne- Bóg zapłać!!!

16. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się w wielkopostną akcję Torba Miłosierdzia. Bóg zapłać!!! Dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz naszym Wolontariuszom z Parafialnego Zespołu Caritas!!!

17. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W ubiegłym tygodniu złożono ofiary: KŻR p.w. św. Anny 280zł, KŻR pw. św. Franciszka 300zł, bezimienna 50zł.

18. Bóg zapłać za ofiary na prace budowlane. W ubiegłym tygodniu złożono ofiary: bezimienna z ul. Słowackiego 200zł, bezimienna z ul. Słonecznej 1000zł, KŻR p.w. św. Rity 200zł.

19. W najnowszy numerze Echa Katolickiego wiele ciekawych treści… O tym, jak dobrze przeżyć wydarzenia zbawcze podczas Wielkiego Tygodnia… O nowym filmie p. Michała Konrata pt. „Miłość i Miłosierdzie”… O tym, co ma wspólnego piłka nożna i ewangelizacja w siedleckim seminarium…i ostatnich wydarzeniach kulturalnych w Garwolinie…  Zachęcamy do lektury!!!