Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Zmartwychwstanie Pańskie
Zmartwychwstanie Pańskie

22 kwietnia 2019r.

1.Trwamy w Oktawie Wielkanocy, która zakończy się w niedzielę. Oktawę traktujemy jako jedno, wielkie święto na cześć Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dzisiaj Msze Św. o 900, 1100 i 1700. Modlitwami i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz inne uczelnie katolickie.

2. W następną niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy szczególnie o godz. 1500 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz na indywidualną adorację, która potrwa do godz. 1700.

3. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć święty czas Triduum Paschalnego. Dziękujemy: Służbie liturgicznej, Grupie dekorującej, Wspólnotom, Chórowi, Lektorom i Animatorom, Strażakom oraz Wszystkim, którzy trwali na adoracji. Dziękujemy za okazywaną serdeczność oraz wszelkie dary przyniesione do parafialnej kuchni. Bóg zapłać!!!

4. Zbiórka ofiar na leczenie Siostry ks. Mariusza  odbędzie się w naszej Parafii w Niedzielę Miłosierdzia - 28 kwietnia. Z inicjatywą wyszła Wspólnota Św. Jana Pawła II. Zechciejmy wspomóc kosztowną rehabilitację. Dziękujemy za już okazaną pomoc, zwłaszcza za wszystkie modlitwy!!!

5. Spotkanie formacyjne Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w następną niedzielę 28 kwietnia po Mszy Św. o godz. 11.00. Przynieśmy ze sobą medaliki do pobłogosławienia. Odbiór komży i alb pierwszokomunijnych odbędzie się 25 kwietnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.

6. Spotkanie formacyjne dla Rodziców i Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w następną niedzielę 28 kwietnia po Mszy Św. o godz. 17.00.

7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W ubiegłym tygodniu złożono ofiarę bezimienną 100zł.

8. Bóg zapłać za ofiary na prace budowlane. W ubiegłym tygodniu złożono ofiary: ze zbiórki
Andrzeja Malinowskiego z książek 50 zł; bezimienna z ul. Moniuszki 100 zł, p. Andrzej
z Żelechowa 100 zł; bezimienna z ul. Warszawskiej 200 zł, bezimienna z ul. Kwiatowej 200 zł; bezimienna z ul. Górnej 50 zł; bezimienna z ul. Klonowej 200 zł.

9. Przy wyjściu z kaplicy wyłożony jest najnowszy numer Echa Katolickiego. Zachęcamy do lektury!!!