Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 28/04/2019
Niedziela 28/04/2019

Niedziela Miłosierdzia Bożego
28 kwietnia 2019r.

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy dzisiaj szczególnie o godz. 1500 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz na indywidualną adorację, która potrwa do godz. 1700.

2. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na Caritas.

3. Dzisiaj jest możliwość wsparcia kosztownej rehabilitacji ciężko chorej  Siostry ks. Mariusza. Po Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na ten cel przez osoby należące do Wspólnoty św. Jana Pawła II. Dziękujemy za okazaną pomoc.

4. W Wielki Piątek doszczętnie spłonął dom w Sulbinach, przy ul. Długiej. Jako wspólnota parafialna chcemy włączyć się w pomoc dla Rodziny, która straciła w tym pożarze cały swój dobytek. Zbiórka ofiar do puszek na ten cel odbędzie się w następną niedzielę. Możemy przynieść również żywność i środki czystości. Bardzo dziękujemy za już okazane wsparcie: za modlitwy i dary, które zostały przekazane Rodzinie przez Panią Sołtys z Sulbin. Jest potrzebna pomoc nie tylko doraźna, ale długofalowa. Dziękujemy Wszystkim, którzy zgłaszają swoją gotowość do pomocy w odbudowie domu. Bóg zapłać!!!

5. Spotkanie formacyjne Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętejdzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00. błogosławieństwo medalików.

6. Spotkanie formacyjne dla Rodziców i Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17.00.

7. Msza Św. dla Kobiet oraz spotkanie pt. „Urzekająca z Maryją” odbędzie się 1 maja o godz. 18.30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Miętnem.

8. Parafia Górzno zaoferowała pomoc dla naszej parafii w pracach budowlanych. Dlatego w następną niedzielę nasz Ks. Proboszcz będzie głosił w tej parafii Słowo Boże. Potrzeba też ośmiu osób do zbierania ofiar do puszek po każdej Mszy Świętej. Osoby chętne zapraszamy do kancelarii.

9. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy już od środy. W dni powszednie śpiewane będą po Mszy Św. o godz. 1700, w sobotę po Mszy Św. o godz. 700, zaś w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 900. Zachęcamy też do śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

10. We czwartek różaniec radiowy o godz. 2030.

11. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeżywać będziemy w najbliższy piątek - Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 9.00. Wyjazd do chorych w godz. 13.00-15.00 (zgłoszenia w kancelarii parafialnej). O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

12. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, połączone z Nabożeństwem Majowym po Mszy Św. o godzinie 700 i 1700. O 730 różaniec prowadzi KŻR p.w. Św. Katarzyny Sieneńskiej. O 1745 różaniec z medytacją biblijną poprowadzi wspólnota Wojownicy Maryi.

13. W I niedzielę po Mszy Św. o godz. 900 adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna oraz spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca. O 1500 w salce odbędzie się zmianka różańcowa KŻR p.w. Św. Maksymiliana.

14. Bóg zapłać za ofiary na prace budowlane. W ubiegłym tygodniu złożono ofiarę bezimienną z ul. Górnej 50zł.