Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 05/05/2019
Niedziela 05/05/2019

III Niedziela Wielkanocna    - 5 maja 2019r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 900 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Majowe oraz spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca. O 1500 w salce odbędzie się zmianka różańcowa KŻR p.w. Św. Maksymiliana.

2. Pierwsza próba liturgiczna przed I Komunią Świętą rozpocznie się w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Zapraszamy Rodziców i Dzieci.

3. Pierwsza próba liturgiczna przed Bierzmowaniem rozpocznie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy Rodziców oraz Młodzież z ostatniego roku formacji.

4. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1700,
w sobotę po Mszy Św. o godz. 700, zaś w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 900. Zachęcamy też do śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

5. Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, przeżywać będziemy w środę. To dzień imienin naszego Czcigodnego Ks. Kanonika Stanisława, którego chcemy otoczyć naszą modlitwą. Wspólnota św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę św. w intencji Ks. Kanonika Stanisława we czwartek o godz. 1930.

6. Spotkanie Wspólnoty Lektorów w piątek o godz. 1900.

7. Ofiary składane na „tacę” w następną niedzielę przeznaczone są na potrzeby naszego Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

8. Diecezjalny Dzień Rodziny odbędzie się w niedzielę 12 maja w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Z Garwolina organizowany jest wyjazd autokarowy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do czwartku.

9. Bezpłatne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy zostaną przeprowadzone w dniu 6 i 7 maja w godz. 900 – 1700, na parkingu przy basenie „Garwolanka”. Zapisać się na badania można w godz. 900 – 1600 pod nr tel. 884657732.

10. Został zniszczony parkan na cmentarzu w Garwolinie. Jeśli ktoś był świadkiem tej dewastacji prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.

11. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę, które przeznaczone są na wsparcie kosztownej rehabilitacji ciężko chorej Siostry ks. Mariusza. Zebrano 5102 zł 17 gr. Bóg zapłać!!!

12. Bóg zapłać za ofiary na prace budowlane. W ubiegłym tygodniu złożono ofiary:  bezimienna z ul. Lipowej 100zł, bezimienna 100zł, bezimienna z ul. Żeromskiego 1000zł.

13. Przy wyjściu z kaplicy wyłożony jest najnowszy numer Echa Katolickiego. A w nim: Maryja zawsze zaradzi troskom swoich dzieci. Skąd wziął się kult Matki Boskiej Dobrej Rady i jakie łaski upraszają wierni za Jej wstawiennictwem? … O prześladowaniach chrześcijan w świecie i przemilczaniu tego tematu w mediach… O bezpłatnych warsztatach dla osób, które opiekują się w domu chorymi po udarach, wypadkach itp. … Zachęcamy do lektury!!!

14. Dzisiaj jest możliwość włączenia się w pomoc dla Rodziny- Moniki i Mariusza, którzy stracili dom i cały swój dobytek w pożarze. Zbiórka ofiar do puszek na ten cel będzie po każdej Mszy Świętej. Bóg zapłać!!!