Parafia Świętego Jana Pawła II w Sulbinach
Czytania liturgiczne
Msze Święte
Dni powszednie:
· 07.00
· 17.00
Niedziele:
· 09.00
· 11.00
· 17.00
Pozostałe:
· w linku "Porządek Mszy"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 16/06/2019
Niedziela 16/06/2019

Uroczystość Najświętszej Trójcy 
16 czerwca 2019

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Podczas Mszy Św. o godz. 17.00 podziękujemy Animatorom za ich całoroczny trud i poświęcenie dla młodzieży. Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy do Pani Kingi, która przez kilka lat była koordynatorką formacji przygotowującej Młodzież do Sakramentu Bierzmowania.

2. Dziękujemy p. Joannie, p. Monice, Amelce oraz naszej Scholi Dziecięcej za piękną całoroczny trud i piękną posługę przy ołtarzu. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 przewidziany jest krótki koncert.

3. Zapraszamy dzisiaj na Poświęcenie Pól. W Sławinach rozpoczniemy procesję o godz. 15.00 przy krzyżu (podobnie jak w ubiegłym roku), na zakończenie Msza Święta. W Sulbinach procesję rozpoczniemy o godz. 16.00 przy krzyżu na ul. Wspólnej, następnie przejdziemy do kaplicy na Eucharystię.

4. W najbliższy wtorek o 19.00 w Parafii p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie rozpocznie się spotkanie formacyjne only for men. Szczegóły na plakacie.

5. W najbliższą środę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 z racji Zakończenia Roku Szkolnego.

6. W najbliższą środę o godz. 19.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej z Ks. Dziekanem oraz delegatem z Kurii Diecezjalnej.

7. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarz przy krzyżu na ul. Lubelskiej przygotują Mieszkańcy ul. Osiedlowej i ul. Ogrodowej. Ołtarz na ul. Słowackiego przygotują Mieszkańcy ul. Spacerowej  i ul. Drukarskiej przy współpracy z Gminnym Centrum Animacji Kultury. Trzeci ołtarz przygotują Pracownicy szpitala. Ostatni ołtarz – przy kaplicy – przygotują Mieszkańcy ul. Długiej. Za udział w śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem…” możemy uzyskać odpust zupełny. (Należy pomodlić się w intencjach Ojca Świętego i dar odpustu ofiarować za siebie lub za zmarłych).

8. W związku z Uroczystością Bożego Ciała nie będzie w najbliższy czwartek Mszy Św. o godz. 17.00 i 19.30. Nie będzie również Nowenny do Św. Jana Pawła II.

9. Zapraszamy na Oktawę Uroczystości Bożego Ciała, podczas której, do następnego czwartku włącznie, codziennie po Mszy Św. wieczorowej, w procesjach eucharystycznych będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Zapraszamy szczególnie Dzieci sypiące kwiaty oraz Wszystkich Czcicieli Najświętszego Sakramentu. W najbliższy piątek, mimo trwania oktawy, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. Rocznicę I Komunii Św. będziemy przeżywać w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00. Rodziców i Dzieci zapraszamy na próbę liturgiczną w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Próba służby ministranckiej w poniedziałek bezpośrednio po Nabożeństwie Czerwcowym.

11. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie śpiewane będą po Mszy Św.
o godz. 1700, w sobotę po Mszy Św. o godz. 700, zaś w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 900.

12. Trening przed Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę grupy Rowerowi JPII odbędzie się
w niedzielę 23 czerwca po Mszy Św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!

13. Organizowana jest pielgrzymka Niepokalanów – Licheń w dniach 22 – 23 czerwca. Zapisy pod numerem tel.: 507 151 475.

14. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn. Więcej o oblężeniu Jasnej Góry- w gablocie…

15. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Instytutu Teologicznego w Siedlcach. Więcej informacji znajdziemy w gablocie…

16. Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu poświęcili swój czas i trud dla dobra naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy Wszystkim za prace porządkowe oraz za upieczenie ciasta na uroczystość jubileuszową. Bóg zapłać!!!

17. Przy wyjściu z kaplicy wyłożony jest najnowszy numer Echa Katolickiego.

 

 1,638,787 unikalne wizyty
Witryna istnieje 2012-2014