Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 01/09/2019
Niedziela 01/09/2019

22 Niedziela Zwykł
1 września 2019r.

1.  Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 adoracja i procesja eucharystyczna, następnie krótkie spotkanie formacyjne dla członków KŻR. Zmianka różańcowa KŻR p.w. Św. Maksymiliana o godz. 15.00 w salce parafialnej.

2.  Wspominamy dzisiaj 80-tą bolesną rocznicę wybuchu II wojny światowej – w modlitwie pamiętajmy o Tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.

3.  W poniedziałek rozpoczyna się nowy Rok Szkolny. Zapraszamy Dzieci i Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców na Mszę św. o godz 8.00.

4.  W tygodniu wypada I czwartek miesiąca i różaniec radiowy, który poprowadzi Wspólnota Wojownicy Maryi.

5.  W I piątek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. o godz. 7.00 i 17.00. Wyjazd do chorych- o godz. 10.00.

6.  W I sobotę miesiąca Msza Św. o godz. 7.00 i 17.00. Różaniec po Mszy Św. o godz. 7.00 poprowadzi KŻR p.w. Św. Rity, natomiast różaniec i rozmyślanie po Mszy Św. o godz. 17.00 poprowadzi Wspólnota Wojownicy Maryi.

7.  Dzisiaj swoje urodziny obchodzi nasz organista- Pan Wojciech. Życzymy obfitości Bożych Łask!!!

8.  W najbliższą środę przypada okrągły jubileusz naszej Pani Urszuli. Otoczmy czcigodną Jubilatkę naszymi modlitwami!!!

9.  Msza Św. dla Kobiet w najbliższą środę o godz. 19.00 w Miętnem. Szczegóły na plakacie.

10. Za tydzień parafialne dożynki. Msza św. dożynkowa o godz. 9.00. W procesji wprowadzimy do kościoła przygotowane przez poszczególne miejscowości wieńce dożynkowe, wspólnie podziękujemy Bogu i rolnikom za owoce ciężkiej pracy i modlitwy. Pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy spełniają ważne powołanie, zatroskani o wyżywienie całego społeczeństwa i troskę o nasza ojczystą ziemię. Starostowie dożynkowi ze Sławin podzielą chleb, który rozdadzą po Mszy św. wszystkim uczestnikom.

11. Trwają prace wykończeniowe w budynku plebanii. Przygotowujemy się do obsadzenia parapetów zewnętrznych. Ku końcowi zmierzają prace instalacyjne prowadzone przez hydraulików. W tym tygodniu przystąpi do pracy elektryk. Dziękujemy za wywiezienie ziemi i uporządkowanie placów przed plebanią i za budynkiem parafialnym. W przyszłości powstanie piękny trawnik i ogród. Dziękujemy P. Agnieszce za farbę do malowania na plebanii. Bóg zapłać!!!

12. Dziękuję Wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu uczestniczyli w pracach porządkowych na placu parafialnym. Szczególne podziękowania składamy silnym mężczyznom, którzy licznie stawili się do pracy. Bóg zapłać!!!

13. Bóg zapłać za wszystkie złożone w tym tygodniu ofiary. Szczególnie dziękujemy za ofiary przekazane na konto bankowe i złożone w kancelarii 100 zł. bezimienna i 400 zł KŻR mężczyzn św. Maksymiliana.

14. Wszystkim Uczestnikom Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej dziękujemy za świadectwo Wiary i budowanie Wspólnoty!!!

15. W Parafii organizujemy wyjazd na ogólnopolskie spotkanie modlitewne na lotnisku Włocławek-Kruszyn pt. Polska pod krzyżem, Wyjazd 14 września(sobota) w godzinach porannych, koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii.

16. Zapraszamy Wszystkie Dzieci na niedzielną Mszę Św. o godz. 11.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. W niedzielę 8 września podczas Eucharystii zostaną pobłogosławione plecaki oraz wszelkie przybory szkolne.

17. Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora w Garwolinie „Chwilo trwaj” prosi o oddanie głosu w formie on-line w konkursie organizowanym przez Katolickie Radio Podlasie. Na portalu Podlasie 24.pl szukamy zakładki „Nasze Klimaty”. Dziękujemy w imieniu naszych Seniorów!!!