Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 6/10/2019
Niedziela 6/10/2019

6 października 2019r.

1. Zapraszamy już dziś wszystkich parafian i gości na Odpust ku czci św. Jana Pawła II
    – 20 października. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św., Adoracja Eucharystyczna i Litania do św. Jana Pawła II. O 17.00 koncert „Śpiewnik Papieski”, na zakończenie wspólna agapa. Prosimy o włączenie się wszystkich wspólnot parafialnych i ludzi dobrej woli w przygotowanie odpustu i agapy (namioty, ciasta, napoje itp.). Bardzo prosimy, aby wszyscy, którzy zamówili Mszę Św. na niedzielę 20 października o godz. 17.00 zgłosili się do kancelarii parafialnej.

2. 7 października liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Święto KŻR. Tego dnia członkowie kół różańcowych mogą uzyskać łaskę odpustu. Serdecznie zapraszamy na uroczysty różaniec. Po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na krótkie spotkanie w sali parafialnej.

3. W tym miesiącu pragniemy założyć dwa nowe Koła Żywego Różańca: męskie i młodzieżowe. Wszystkich chętnych zapraszamy do kancelarii.

4. W tym tygodniu różaniec poprowadzą:
  • Poniedziałek- Zelatorzy
  • Wtorek- Chętni
  • Środa- Dzieci- kl. IIIb
  • Czwartek- Wspólnota Św. Jana Pawła II
  • Piątek- Młodzież
  • Sobota- KŻR p.w. Św. Teresy
  • Niedziela- Chętni

5. W najbliższy poniedziałek nie będzie spotkania ministrantów.

6. Spotkanie wspólnoty lektorów w piątek o godz. 19.00. Spotkanie KSM-u w piątek o 19.00.

7. Za tydzień XIX Dzień Papieski. Zbieramy ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - stypendia dla młodzieży. Różaniec fatimski zostanie odmówiony w niedzielę 13 października po Mszy Św. o godz. 9.00.

8. Dziękujemy za wykonaną pracę i ofiary na rzecz parafii

9. Dziękujemy za klęcznik, dar do naszej kaplicy od rodziny P. Ruszkiewiczów. Bóg zapłać!

10.  Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na świętowanie XIX Dnia Papieskiego. W niedzielę 13 października o godz. 12.30 w kinie „Wilga” odbędzie się projekcja filmu pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Bilety do nabycia w kasie i na stronie internetowej. Następnie o godz. 15.00 w sali widowiskowej odbędzie się religijno-patriotyczny koncert Orkiestry Dętej OSP. Wstęp wolny.

11.  Przy wyjściu z kaplicy wyłożony jest najnowszy numer Echa Katolickiego. Nieco wzrosła cena za egzemplarz i wynosi jedyne 2.50 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są też do nabycia w kancelarii kalendarze z wieńcami dożynkowymi w cenie 5 zł i kalendarze rolników w cenie 27 zł.

12.  Dzisiaj imieniny ks. Artura. Otaczamy solenizanta modlitwą i życzymy obfitości Bożych łask i radosnego przeżywania kapłaństwa.