Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 13/10/2019
Niedziela 13/10/2019

13 października 2019r..

1.Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski. Zbieramy przy tej okazji ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

2. Zapraszamy już dziś wszystkich parafian i gości na Odpust ku czci św. Jana Pawła II – 20 października. O godz. 15.00 główna Msza św. odpustowa poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Adoracja Eucharystyczna i Litania do św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 koncert – „Śpiewnik Papieski”, na zakończenie wspólna agapa. Prosimy o włączenie się wszystkich wspólnot parafialnych i ludzi dobrej woli w przygotowanie odpustu i agapy (namioty, ciasta, napoje itp.). Po każdej Mszy św. tradycyjnie będzie można skosztować kremówki papieskiej. Ofiara 5 zł.

3. Za tydzień taca na inwestycje w parafii.

4. W najbliższy poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej, zapraszamy do modlitwy za wszystkich Nauczycieli.

5. Spotkanie Ministrantów – w poniedziałek po różańcu.

6. Spotkanie Animatorów – w piątek o godz. 19.00.

7. Spotkanie formacyjne „Only for Men” – w najbliższy wtorek o 19.00 w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

8. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.30  w intencji ks. Artura, Ks. Łukasza i Pani Uli z okazji imienin. Mszę św. zamówiła Wspólnota JP II i KŻR. Ofiarujmy modlitwę w intencji solenizantów.

9. Również w czwartek zapraszamy Przedsiębiorców i osoby aktywne na spotkanie formacyjne o godz. 18.00 oraz Mszę św. o godz. 19.30. Spotkanie poprowadzi i Mszę św. odprawi ks. Mariusz Zaniewicz – Kapelan Duszpasterstwa Przedsiębiorców w naszej Diecezji.

10. W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty. W modlitwie pamiętamy o pracownikach opieki medycznej.

11. W sobotę próba scholi parafialnej o godz. 9.00 w budynku duszpasterskim. Zapraszamy dzieci chętne do śpiewania.

12. 31 października „Noc Świętych”. W tym roku bohaterką wieczoru będzie święta kobieta, żona i matka – św. Joanna Beretta Molla. Już dziś serdecznie zapraszamy. Będziemy gościli w naszej wspólnocie Panią dr Krystynę Zając. Przyjaciółkę rodziny Molla i  żarliwą propagatorkę kultu św. Joanny.

13. W tym miesiącu pragniemy założyć dwa nowe Koła Żywego Różańca: męskie i młodzieżowe. Wszystkich chętnych zapraszamy do kancelarii.

14. W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

Poniedziałek – Ministranci

Wtorek – Chętni

Środa – Dzieci – kl. III c

Czwartek – Lektorzy

Piątek – Młodzież

Sobota – KŻR p.w. Św. Teresy

Niedziela – Chętni

15. W niedzielę 20 października NIE BĘDZIE SPOTKANIA DLA BIERZMOWANYCH (dbedzie się w niedzielę 27.10.2019 po Myszy Św. o 17). Deklaracje przystąpienia do bierzmowania skladać do końca tygodnia do ks. Łukasza lub do kancelarii.

16.  Dziękujemy za wykonaną pracę na rzecz parafii: P. Krzysztof Zając i wszystkim pomocnikom. Bóg zapłać!!!

17. W tygodniu rozpoczniemy prace przy elewacji budynku duszpasterskiego. Kolejnym etapem prac będzie ułożenie kostki chodnikowej przed budynkami parafialnymi.

18. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Bóg zapłać!!!

19. Przy wyjściu z kaplicy wyłożony jest najnowszy numer Echa Katolickiego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są też do nabycia w kancelarii kalendarze z wieńcami dożynkowymi w cenie 5 zł i kalendarze rolników w cenie 27 zł.

20.  Alumni naszego seminarium przygotowali spektakl teatralny pt. „Bogami będziecie”. Szczegóły na plakacie. Chętnych na wyjazd zapraszamy do kancelarii parafialnej.