Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 27/10/2019
Niedziela 27/10/2019

20 października 2019r.
Odpust parafialny św. Jana Pawła II

1.    Dzisiaj Odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła IIO godz. 15.00 główna Msza św. odpustowa poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. adoracja Eucharystyczna i Litania do św. Jana Pawła II. Liturgii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Andrzej Danieluk, który w czasie wizyty papieskiej w Siedlcach przed 20 laty pełnił zaszczytną posługę diakona papieskiego. W czasie liturgii Mszy św. usłyszymy nasz Chór Parafialny. O godz. 17.00 koncert – „Śpiewnik Papieski” w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce i artystów Teatru ES. Po koncercie uczcimy relikwie św. Jana Pawła II przez ucałowanie. Na zakończenie wspólna agapa. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj po każdej Mszy św. tradycyjnie będzie można skosztować kremówki papieskiej. Ofiara 5 zł.

2.     Spotkanie Ministrantów – w poniedziałek po różańcu.

3.     Spotkanie Lektorów w piątek o godz. 19.00.

4.     Spotkanie KSM-u w piątek o 19.00.

5.    W sobotę próba Scholi Parafialnej o godz. 9.00 w budynku duszpasterskim. Zapraszamy dzieci chętne do śpiewania.

6.    W niedzielę 27 października po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Rodziców i Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

7.    Już dziś serdecznie zapraszamy na „Noc Świętych”. We wspólnej modlitwie będziemy dziękować Bogu za rzesze świętych, którzy osiągnęli zbawienie i orędują za nami w naszych potrzebach. W tym roku bohaterką wieczoru będzie święta kobieta, żona i matka – św. Joanna Beretta Molla. Postać świętej przybliży nam Pani dr Krystyna Zając, przyjaciółka rodziny i żarliwa propagatorkę kultu św. Joanny.

8.     Trwa modlitwa różańcowa. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych.

9.    W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

• Poniedziałek – Ministranci
  • Wtorek – Chętni
  • Środa – Dzieci – kl. IIId
  • Czwartek – Wspólnota Św. Jana Pawła II
  • Piątek – Młodzież
  • Sobota – KŻR p.w. Św. Teresy
  • Niedziela – Chętni

10.  Dziękujemy Państwu Gałązka za ofiarowane kwiaty do kaplicy Bóg zapłać!!!

11.   W rozpoczynającym się tygodniu zakończymy prace przy elewacji budynku duszpasterskiego. Jednocześnie rozpoczniemy układanie kostki chodnikowej przed budynkami parafialnymi.

12. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

13. Papież Franciszek ogłosił październik miesiącem modlitwy w intencji misji świętych. Za tydzień ofiarami na tace wesprzemy misyjną działalność Kościoła.

14.   Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kaplicy wyłożony jest najnowszy numer Echa Katolickiego.

15.   Na stoliku z prasą znajdują się również kartki wypominkowe. Zachęcamy do wypisania imion naszych bliskich zmarłych i zapraszamy w listopadzie na wspólną modlitwę o ich zbawienie. Wypisane kartki możemy przekazać w zakrystii.