Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 22/03/2020
Niedziela 22/03/2020

4 Niedziela Wielkiego Postu
22 marca 2020 r.

1. W związku z epidemią ponawiamy prośbę Biskupów zachęcającą do pozostania w domach i uczestniczenia w Mszach św. transmitowanych przez radio i telewizję.
Osoby pozostające w domach i uczestniczące we Mszy św. transmitowanej w mediach, mogą korzystać z udzielonej przez Biskupów dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. Zachęcamy gorąco do przyjmowania Komunii św. duchowej.

W nabożeństwach w kaplicy nie może uczestniczyć więcej jak 50 osób.

Z tego powodu na każdą Mszę św. będą wpuszczane tylko osoby zdrowe w wieku 20-60 lat, jedna z domu, wg poniższego planu:

Rejonizacja i porządek Mszy św. w niedzielę:

Msza św. o godz. 8.00    Rejon Sławiny

Msza św. o godz. 9.30    Rejon Sulbiny, ul. Górna

Msza św. o godz. 11.00  Rejon Garwolin, Działki ulice: Spokojna, Kwiatowa i prostopadłe w okolicy

Msza św. o godz. 12.30  Rejon Garwolin, Działki ulice: Słoneczna, Różana i prostopadłe w okolicy.

Msza św. o godz. 14.00 Rejon Sulbiny, ul. Wspólna i przyległe

Msza św. o godz. 15.30 Rejon Sulbiny, za obwodnicą, Mierżączka, Ruda Talubska, Czyszkówek

Msza św. o godz. 17.00 Rejon Garwolin, Osiedle Rataja i przyległe, Osiedle kompozytorów

Msza św. o godz. 18.30 Rejon Garwolin, Osiedle Mickiewicza, Al. Legionów

Nie będzie Nabożeństwa Gorzkich Żali.

Wejście do kaplicy od strony parkingu.

2. W tygodniu Msze św. o stałej porze. Msza św. w sobotę wieczorem z formularza Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do  rodzinnej modlitwy i przeżywania nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali w domach.

3. Księża codziennie o godz. 20.30 w zamkniętej kaplicy odmawiają Różaniec w intencji oddalenia epidemii. Prosimy o duchowe włączenie się w tę modlitwę.

4. W przygotowaniu duchowym do Świąt Wielkanocnych, od poniedziałku będzie możliwość korzystania z sakramentalnej spowiedzi. Dyżur w konfesjonale codziennie w godzinach od 17.00 – 20.00. W tych godzinach (po Mszy św. wieczorowej do 20.00) możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to światowy Dzień Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

6. Prosimy o wrażliwość i troskę wobec osób starszych, samotnych i chorych. W razie potrzeby podajemy kontakt telefoniczny do nowopowstałej w Garwolinie Fundacji Pomocy Rodzinie „NOELA” 577503277. Wolontariusze chętnie pomogą zrobić zakupy, wykupią leki, zawiozą do lekarza, kościoła.

7. Odwołujemy EDK. Zachęcamy do skorzystania z rozważań przygotowanych na tegoroczną EDK.

8. Chętni, którzy planują wyjazd 7 czerwca 2020 r. na uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii w celu rezerwacji kart wstępu i kart parkingowych.

9. Dziękuję za ofiary składane od uczestników Mszy św. transmitowanych w mediach publicznych. Bóg zapałać!!!