Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 02/08/2020
Niedziela 02/08/2020

2 sierpnia 2020 r.

1. Wczoraj, 1 sierpnia wspominaliśmy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tego powodu przez 63 dni nasza kaplica będzie przyozdobiona flagami narodowymi.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. odśpiewamy pieśń Boże coś Polskę w intencji naszej Ojczyzny.

3. Przypominamy i zachęcamy do tradycyjnego podjęcia abstynencji na miesiąc sierpień w intencji trzeźwości w naszym narodzie.

4. Jutro wyruszy sztafetowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy jak co roku do podjęcia duchowego pielgrzymowania. Intencje Duchowego pielgrzyma można wypisać już dziś i przekazać za pośrednictwem księży, przewodnikowi grupy 7 A lub 7 B. Odpowiednie druki na stoliku za ławkami. Msza św. na wyprowadzenie reprezentacji grup w Kolegiacie o godz. 6.30. Będzie obecny ks. Bp. Grzegorz Suchodolski.

5. Od jutra do 15 sierpnia włącznie, Msze św. wieczorowe o godzinie 20.00. Czuwanie modlitewne do godziny 21. Zapraszamy szczególnie duchowych pielgrzymów.

6. W środę o godz. 20.00 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 20.00. Odpust w Kolegiacie.

8. W czwartek, po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Nowenna do św. Jana Pawła II. Módlmy się o powołania kapłańskie z naszej parafii.

9. W I piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy św. porannej i wieczorowej. Podczas wieczorowego nabożeństwa będziemy wynagradzać za profanacje figury Pana Jezusa z krzyżem w Warszawie i obrazu MB Częstochowskiej dokonane przez środowiska LBGT.

10. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec w intencji Budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów.

11. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby parafii.

12. Dziękujemy kobietom i mężczyznom z naszej parafii za podjęte prace porządkowe w budynku plebanii. Bóg zapłać!

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

14. Przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust w kaplicy a na dworze do zachowania 2 metrowych odstępów między osobami. W naszych modlitwach pamiętajmy o pracownikach służb medycznych i sanitarnych.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Łączyńskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!