Artykuły » I Komunia Święta » Spotkania dzieci
Spotkania dzieci

Spotkania dzieci przygotowujących się
do przyjęcia I Komunii świętej

Trwają spotkania z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu Komunii Świętej.

W styczniu rozpoczął się cykl katechez dotyczących grzechu, miłosierdzia Bożego, przebaczenia, aby dobrze, przygotować się do pierwszej spowiedzi świętej.

Na pierwszym spotkaniu w styczniu dzieci poznały historię miłosiernego Ojca (Łk 15, 11 – 24), który nie przestał kochać syna, chociaż ten stracił cały zabrany z domu majątek.

Kolejne spotkania to poznanie Jezusa Chrystusa, który poszukuje człowieka, gdy ten zagubi się na skutek grzechu, tak jak dobry pasterz szuka swojej zagubionej owcy (Łk 15, 1 – 7).

Ostatnie spotkanie to ukazanie Jezusa, który ma moc odpuszczać grzechy i odpowiedź na pytanie dlaczego trzeba wyznać swoje grzechy, aby otrzymać przebaczenie w sakramencie pokuty i pojednania. Dzieci poznały historię paralityka, którego przyniesiono do Jezusa, aby ten Go uzdrowił. Jezus najpierw dostrzegł jego grzech, jako pierwszą i najpoważniejszą „chorobę”.

Na zdjęciach widać próbę inscenizacji tej hitorii!

Dzieci przygotowują się w grupach, którym patronują święci wybrani przez nich samych: św. Mikołaj, św. Jan Bosko i św. Franciszek.

Do grupy św. Mikołaja należą:

Bartkiewicz Mateusz, Konopacka Natalia, Kuźma Julia, Paziewski Patryk, Parzyszek Karol, Rękawek Monika, Zajączkowska Magdalena, Solarczyk Adam, Rudnik Jakub, Mróz Przemysław, Domańska Emilia, Rudnicka Karolina

Do grupy św. Jana Bosko należą:

Balas Paweł, Grudniak Oliwia, Kęsik Mateusz, Kondej Wiktoria, Rękawek Małgorzata, Ryszkowska Jagoda, Bieńko Dawid, Dybcio Cezary, Gromuł Bartosz, Klimczuk Bartłomiej, Kwas Julia, Miazga Paweł, Owczarczyk Mateusz, Rękawek Konrad, Stępień Kacper

Do grupy św. Franciszka należą:

Cabaj Damian, Cacko Eryk, Kałaska Kamil, Kałaska Aleksandra, Zielińska Weronika, Biernat Jakub, Gromuł Jakub, Gula Natalia, Kocon Marcin, Kosmala Jakub, Prządka Julia, Rosłaniec Nikola, Ruta Daniel, Talarek Kinga