Artykuły » Wydarzenia » Noc Świętych '2013
Noc Świętych '2013

NOC ŚWIĘTYCH

31 PAŹDZIERNIKA 2013

Przygotowywaliśmy  się do tej uroczystości przez wiele tygodni, nie tylko w sposób organizacyjny, ale przede wszystkim duchowy i… nie zawiedliśmy się! Obecni tej nocy w naszej kaplicy doznali wielu łask i szczególnego wstawiennictwa Świętych Patronów, szczególnie bł. Jana Pawła II i św. Charbela z Libanu.

Zacznijmy jednak od początku. Uroczysta procesja wejście i wniesienie relikwii Świętych i Błogosławionych oraz obrazu Matki Bożej Dobrego Początku rozpoczęła uroczystość Nocy Świętych. Po przywitaniu ks. prałata Jarosława Cieleckiego przez przedstawicieli naszej parafii i ks. Proboszcza nastąpiła nowenna do bł. Jana Pawła II. Kolejna godzina spotkania to konferencja naszego Gościa z Rzymu o historii związanej z kopią obrazu Matki Bożej Wniebowziętej, której oryginał znajduje się w parafii Niegowić oraz o dwóch szczególnych patronach bł. Janie Pawle II i św. Charbelu.

O godz. 2200 wyruszyliśmy w uroczystej procesji na ulice naszej parafii ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych, niosąc relikwie Świętych i Błogosławionych, obecnych tej nocy wśród nas, a także obraz Matki Bożej.

Przed mszą świętą, której przewodniczył ks. prałat Jarosław Cielecki, był czas osobistej modlitwy i refleksji. Całość spotkania zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II i św. Charbela.

Więcej znajdziecie w naszej Galerii, zapraszamy....