Artykuły » Wydarzenia » 1 maja, ważne rocznice
1 maja, ważne rocznice

Pełna kronika budowy kaplicy i jej poświęcenia
(także w Galerii)

Dwie ważne rocznice

W czwartek, 01 maja 2014 r., przypada trzecia rocznica beatyfikacji Jana Pawła  II, która odbyła się w Niedzielę Miłosierdzia Boże (podobnie jak niedawna kanonizacja), a dokonał jej w Rzymie papież Benedykt XVI.

Tego dnia również przypada druga rocznica poświęcenia naszej kaplicy, którego dokonał ówczesny Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski. Była to jednocześnie pierwsza wizytacja kanoniczna naszej parafii, w ramach której Ks. Biskup odwiedził nasz Powiatowy Szpital oraz jedną z rodzin naszej parafii, gdzie również odbyło się spotkanie z Radą Parafialną.

Wpis Księdza Biskupa pozostawiony w kronice, pod datą 01 maja 2014 r.:

„Dziś, 1 maja 2012 r. pierwsza wizytacja kanoniczna Parafii pw. Bł. Jana Pawła II, w pierwszą rocznicę beatyfikacji tegoż Patrona. Z uznaniem patrzę na to, co zostało dokonane w tak krótkim czasie. Powierzam dalszy rozwój tej Parafii Opatrzności Bożej i wstawiennictwu Błogosławionego Patrona.

Księdzu Proboszczowi, jego Współpracownikom oraz wszystkim Parafianom z serca błogosławię”

Zbigniew Kiernikowski
biskup siedlecki

Oto kilka zdjęć z tamtej pięknej uroczystości dla poruszenia wspomnień. Wówczas nie była dokończona jeszcze budowa zaplecza (dzisiejszej kancelarii, zakrystii, salki). Jak widzimy wiele się zmieniło w wystroju naszej kaplicy i wiele już przeżyliśmy w „murach naszej małej świątyni”.

Bogu niech będą dzięki!!!

Zapraszamy także do do obejrzenia pełnej kroniki fotograficznej
z budowy i poświęcenia naszej kaplicy