Artykuły » Wydarzenia » Niedziela Dziękczynienia '2014
Niedziela Dziękczynienia '2014

Pełna relacja fotograficzna z całego dnia (równięż w Galerii)

GMINNO – PARAFIALNE DZIĘKCZYNIENIE
ZA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II

Niedziela, 11 maja, upływała w naszej parafii w duchu dziękczynienia, za dar osoby i świętości Jana Pawła II. W czasie modlitw i koncertów dziękowaliśmy Bogu za dar Jego łaski i obecności poprzez osobę Papieża Polaka. Tego dnia w naszej kaplicy msze święte sprawowane były o godz. 800 i 1000.

Główna msza święta sprawowana była o godz. 1500, której przewodniczył ks. Proboszcz, na początku nazywając Jana Pawła II – Dobrym Pasterzem. Po tej mszy świętej nastąpiło rozstrzygniecie i rozdanie nagród w konkursach o Janie Pawle II, ogłoszonych przez Gminę Garwolin i Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, które wręczył Pan Tomasz Łysiak – Wójt Gminy Garwolin.

Tego dnia w naszej kaplicy odbył się spektakl „Początek i kres” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum w Woli Rębkowskiej, wystąpiła również Natalia Niemen, a później Marcin Pospieszalski wraz z muzykami i Garwolińskim Teatrem Muzycznym „Od Czapy”, którzy wykonali spektakl muzyczny „Miejmy odwagę żyć dla Miłości”.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć również
papieskich kremówek!

„POCZĄTEK I KRES”

Młodzież z Gimnazjum w Woli Rębkowskiej zaprezentowała nam pt. „Początek i kres” ukazujące życie Jana Pawła II od lat najmłodszych, poprzez czas wojny, powołanie i wybór na Stolicę Piotrową oraz moment przejścia do domu Ojca w niebie.

KONCERT NATALII NIEMEN

Mogliśmy także podziwiać talent córki wielkiego artysty Czesława Niemena - Natalii. Natalia Niemen wykonała m.in. piosenki „Jestem mamą” (w wykonanie, której zaangażowała się również publiczność), „Jednego serca” oraz „Dziwny jest ten świat”. Ta ostatnia sprawiła słuchaczom największą radość, którą wyrazili wielkimi oklaskami.

W programie koncertu znalazły się również piosenki z gatunku gospel (m.in. „Chcę zobaczyć niebo”), a także Natalii Niemen dokonała muzycznej improwizacji Psalmu 1.

KONCERT „MIEJMY ODWAGĘ ŻYĆ DLA MIŁOŚCI”

Odbył się również koncert „Miejmy odwagę żyć dla miłości”, oparty na homiliach i notatkach osobistych Jana Pawła II oraz utworach muzycznych z repertuaru Deus Meus, DePress i kanonach Taize. Aranżację przygotowali Lidia i Marcin Pospieszalscy, a piękne wykonanie zaprezentował Garwoliński Teatr Muzyczny „Od Czapy”.

W zespole grali:   Marcin  Pospieszalski – skrzypce i bas, Dariusz Budkiewicz – basista zespołu De Press, Piotr Bajus – gitara, Julian Czachorowski – fortepian, Łukasz Kluczniak – saksofon (z zespołu Deus Meus), Wojciech Dybcio i Frank Parker (specjalny gość z Chicago) – perkusja.

Tomasz Bartel natomiast czytał wybrane fragmenty homilii i wypowiedzi Papieża Jana Pawła II.

Na zakończenie został wyświetlony teledysk do utworu „I’m the Lord, your God” skomponowanego przez Marcina Pospieszalskiego, w którym wzięli udział m.in. Paddy Kelly, AlBano, Ryszard Rynkowski, Dariusz Malejonek czy Jan Trebunia-Tutka (zobacz teledysk http://www.youtube.com/watch?v=v9PxrQqJPFU).

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji fotograficznej
z tego niesamowitego dnia...