Parafia Sulbiny Bł. JPII

Witajcie na stronie Naszej Parafii
Musical 'Życie Maryi'

W piątek, 12 grudnia, organizujemy autokarowy wyjazd do Lublina na Musical „Życie Maryi” w wykonaniu zespołu Guadalupe, który gościliśmy podczas tegorocznej Nocy Świętych. W programie przewidziana jest także modlitwa różańcowa i msza święta.

Program Rekolecji Adwentowych

W piątek, 28 listopada, w nasze parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które zakończymy w niedzielę - pierwszą Adwentu. Przewodniczył im będzie ks. Andrzej Mucha, pallotyn. Porządek mszy św. i spowiedzi znajdziecie w artykule.

Odpust w Parafii

Po raz pierwszy w historii Kościoła czciliśmy Jana Pawła II jako Świętego. Mszy świętej przewodniczył ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina, Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie

Drugi Marsz Życia

„Żaden człowiek nie może jednak samowolnie decydować o tym, czy ma żyć czy umrzeć; jedynym i absolutnym Panem, władnym podjąć taką decyzję jest Stwórca - Ten, w którym "żyjemy, poruszamy się i jesteśmy".

Niedziela w Borowiu

W niedzielę, 19 października, Ks. Proboszcz wraz z grupą naszych parafian gościli w Parafii Trójcy Świętej w Borowiu. Po każdej mszy świętej parafianie z Borowie mogli ucałować relikwie św. Jana Pawła II.

Grób Dzieci Utraconych

W dniach 1 i 2 listopada na cmentarzu parafialnym w Garwolinie podobnie jak w ubiegłych latach Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie będzie prowadzić zbiórkę do puszek na budowę pomnika – grobu dzieci zmarłych przed narodzeniem. Możemy już zobaczyć efekt pracy wykonanej dotychczas

Zaproszenie na Noc Świętych 2014

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października, zapraszamy do naszej parafii na kolejną NOC ŚWIĘTYCH. Będzie to czas modlitwy przez wstawiennictwo wielu naszych świętych patronów i uwielbienia Boga, który wywyższył ich chwałą przebywania w niebie – w jasności

Harmonogram mszy świętych 1-2 listopada

1 listopada, msze święte na cmentarzu: 11.30 procesja i modlitwa za zmarłych, 12.00 Msza św., 18.00 Msza św. i modlitwa różańcowa. Msze w parafiach: św. JP II (8.00), pw. MB Częstochowskiej (6.30; 8.00; 10.00; 17.00), pw. Przemienienia Pańskiego (6.30; 8.00; 10.00; 18.00)

Matka Boża z Guadalupe

W czasie Nocy Świętych gościć będziemy kopię cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Historia objawień w Guadalupe jest związana z osobą św. Juana Diego. Juan Diego urodził się w 1474 r. w wiosce Tlayacac, odległej o ok. 20 km od obecnej stolicy Meksyku. Rodzice dali mu indiańskie imię Cuauhtlatoatzin - "Mówiący Orzeł"

Bł. José Luis Sánchez del Río

W czasie tegorocznej Nocy Świętych w sposób szczególne będzie patronował nam bł. José Luis Sánchez del Río. Bł. José Luis Sánchez del Río w chwili śmierci w 1928 roku miał niecałe 15 lat. Pytany przez oprawców, co mają powtórzyć jego rodzicom, odpowiedział: „Niech żyje Chrystus Król!”