Parafia Sulbiny Bł. JPII
· Wydarzenia

Witajcie na stronie Naszej Parafii
Matka Boża z Guadalupe

W czasie Nocy Świętych gościć będziemy kopię cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Historia objawień w Guadalupe jest związana z osobą św. Juana Diego. Juan Diego urodził się w 1474 r. w wiosce Tlayacac, odległej o ok. 20 km od obecnej stolicy Meksyku. Rodzice dali mu indiańskie imię Cuauhtlatoatzin - "Mówiący Orzeł"

Bł. José Luis Sánchez del Río

W czasie tegorocznej Nocy Świętych w sposób szczególne będzie patronował nam bł. José Luis Sánchez del Río. Bł. José Luis Sánchez del Río w chwili śmierci w 1928 roku miał niecałe 15 lat. Pytany przez oprawców, co mają powtórzyć jego rodzicom, odpowiedział: „Niech żyje Chrystus Król!”

Zaproszenie na uroczystość odpustową

Marsz Życia, który odbył się w niedzielę 19 października, rozpoczął nasze duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowej, którą będziemy przeżywać 22.10, w środę, o godz. 18.30. Mszę świętą będzie sprawował ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina

Noc Świętych 31 października 2014

Uroczystości rozpoczynamy o godzinie 20.00 wniesieniem relikwii Świętych i Błogosławionych oraz wizerunki Matki Bożej z Guadalupe. Punktem kulminacyjnym będzie Msza Święta o godzinie 24.00

Niedziela Różańcowa

W niedzielę, 12 października, gościliśmy w naszej parafii ks. Pawła Wiatraka, Diecezjalnego Moderatora Kół Żywego Różańca, która przybliżał nam piękno modlitwy różańcowej i jej skuteczność. Również dzięki ks. Pawłowi wielu miało możliwość poznać Sługę Bożą Paulinę Jaricot

II Marsz Życia

19 października 2014, odbędzie się, organizowany przez naszą parafię, II MARSZ ŻYCIA. Naszą obecnością i modlitwą podczas marszu, chcemy wspierać działania broniące życia ludzkiego od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

W poniedziałek, 01 września, o godz. 8.00 w naszej kaplicy sprawowana była Msza Święta z udziałem dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców, która rozpoczęła kolejny rok szkolny 2014/2015. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Proboszcz.