Parafia Świętego Jana Pawła II w Sulbinach
Czytania liturgiczne
Msze Święte
Dni powszednie:
· 07.00
· 17.00
Niedziele:
· 09.00
· 11.00
· 17.00
Pozostałe:
· w linku "Porządek Mszy"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

 

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
Dziękujemy Panu Bogu za tak wielki dar dla Kościoła, naszej Ojczyzny i Parafii.


Komunikat Biskupa

Komunikat Biskupa Siedleckiego
KAZIMIERZA GURDY


o mianowaniu Ks. Kanonika Grzegorza Suchodolskiego
biskupem pomocniczym Diecezji Siedleckiej

To czyńcie na moja pamiątkę

Na zakończenie Mszy św. prymicyjnej, nieżyjący już ks. Krzysztof Sidorczuk udzielał błogosławieństwa. Byłem wtedy małym ministrantem, nie chodziłem jeszcze do szkoły. Kiedy podszedł do mnie, o dziwo zapytał: „będziesz księdzem?”. W takiej sytuacji, pełnej zaskoczenia powiedziałem: „Tak”. Te Międzyrzeckie prymicje….

Nasi rodzice dobrze się znali. Mama księdza pracowała w przedszkolu, tato był komendantem OSP Stołpno, dzisiaj ul. Kościuszki. Zawsze pogodny, żartowniś. Lubiany przez wszystkich.

Potem co roku kolejne prymicje, a do seminarium szli koledzy z harcerstwa i ze środowiska młodzieży gromadzącej się przy kościółku św. Apostołów Piotra i Pawła. I przyszła matura i chęć studiowania ekonomii. To mnie bardzo interesowało. Ale po pielgrzymce pojechałem do Lublina, zabrałem dokumenty z uczelni i podjąłem decyzję o pójściu do seminarium.

Historia jednego obrazka…..

Kiedy poganie szukają mądrości a żydzi żądają znaków my wpatrujemy się w Jezusa. Przyszedł kolejny Wielki Post. Wcale nie zapowiadał się tak różny od poprzednich. Droga Krzyżowa, Gorzkie żale, rekolekcje w parafii, Ekstremalna Droga Krzyżowa, postanowienia, spowiedź… Każdy człowiek szuka znaku i drogi do Boga. Na czym oprzeć swoje życie? Gdzie utkwić wzrok. Szukamy znaku.

W dzieciństwie oczekując księdza po kolędzie, mama wyciągała pudełeczko ze świętymi obrazkami i pozwalała mi i rodzeństwu obejrzeć i wybrać najładniejszy. Służyły często do zdobienia pierwszej strony zeszytu do Religii. Obrazki pomagały wypełnić czas oczekiwania….. Było ich sporo. Nie tylko z kolędy ale i prymicyjne. Co roku kilku neoprezbiterów odprawiało swoje prymicje w szkolnym kościółku, naszym kościółku św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu, gdzie jako licealiści uczęszczali na katechezę. Na zakończenie Mszy św. błogosławili i dawali obrazki, prosząc o modlitwę. Międzyrzeckie prymicje….

Rekolekcje Wielkopostne - ODWOŁANE!!!

 

PROGRAM REKOLEKCJI
2019
2,086,696 unikalne wizyty
Witryna istnieje 2012-2014