Parafia Świętego Jana Pawła II w Sulbinach
Czytania liturgiczne
Msze Święte
Dni powszednie:
· 07.00
· 17.00
Niedziele:
· 09.00
· 11.00
· 17.00
Pozostałe:
· w linku "Porządek Mszy"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Słowem w sedno - 32 Niedziela zwykła
Ewangelia Mt 25, 1-13
Przypowieść o dziesięciu pannach

    Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść:

«Podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w swoich naczyniach. Gdy się pan młody opóźniał, senność ogarnęła wszystkie i posnęły.

    Lecz o północy rozległo się wołanie: „Oto pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!” Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. A nierozsądne rzekły do roztropnych: „Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną”. Odpowiedziały roztropne: „Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie”.

    Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. Nadchodzą w końcu i pozostałe panny, prosząc: „Panie, panie, otwórz nam!” Lecz on odpowiedział: „Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was”.

    Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny».

 

 

 

 

    Czytając tę przypowieść nasuwa się pytanie: ,,A czy ja jestem gotów na spotkanie z Panem?". Myślę, że każdy powinien zadać sobie to pytanie i w głębi duszy na nie odpowiedzieć. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić kiedy nadejdzie dzień naszego sądu, więc nie możemy przygotować się na odpowiednią datę i godzinę. Powinniśmy raczej tak, jak roztropne panny, przygotować się zawczasu, aby potem móc świętować i radować się.

 

Paweł Mojsiewicz

Fot. Edyta Perenc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1,487,904 unikalne wizyty
Witryna istnieje 2012-2014