Nasza Noc Świętych 2019

Święci są jak gwiazdy, które rozświetlają niebo. Źródłem ich blasku, jest Bóg, którego przyjęli już za życia ziemskiego, stając się wzorem życia wiarą. Wpatrując się w nie, widzimy nie tylko piękno ich blasku, ale odkrywamy również swoistego rodzaju mapę ku świętości.

Dla naszej parafii, podczas tegorocznego czuwania modlitewnego w Wigilię Wszystkich Świętych, gwiazdą była św. Joanna Beretta Molla. O Jej życiu i drodze ku świętości opowiedziała nam Pani dr Krystyna Zając.

Oto kodeks moralny św. Joanny Berrety Molla:

1. Przyrzekam robić wszystko dla Jezusa. Każde działanie, każde cierpienie, wszystko ofiaruję Jezusowi.

2. Przyrzekam, że nie pójdę do kina, jeżeli wcześniej nie dowiem się, czy film, który zechcę obejrzeć, nie jest przypadkiem skandaliczny czy niemoralny.

3. Przyrzekam raczej umrzeć niż popełnić grzech śmiertelny.

4. Przyrzekam wystrzegać się grzechu ciężkiego.

5. Przyrzekam modlić się do Boga, aby pomógł mi uniknąć piekła, tym samym, aby pomógł mi unikać wszystkiego, co mogłoby zaszkodzić mojej duszy.

6. Przyrzekam odmawiać jedno „Zdrowaś Maryjo” o dobrą śmierć.

7. Przyrzekam prosić Boga o dar zrozumienia Jego nieskończonego miłosierdzia.

8. Przyrzekam być posłuszną i pilną w nauce dla miłości Chrystusa.

9. Chcę odmawiać moje modlitwy zawsze na kolanach.

10. Chcę znosić z pokorą wszelkie uwagi. Pokora bowiem to najkrótsza droga do świętości.

11. Chcę prosić Boga o to, by pozwolił mi osiągnąć niebo razem ze wszystkimi świętymi i wszystkimi duszami.

Te słowa mogą kogoś szokować, ktoś może powie, że zbyt dużo w nich moralizmu, zbyt dużo powagi. Jednak to właśnie podążanie tą drogą doprowadziło św. Joannę na szczyty miłości Boga i człowieka

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania wprowadziła do kaplicy ok. 20 relikwii świętych. W radosnej procesji przeszliśmy ulicami śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych. Oprawę muzyczną czuwania modlitewnego i Mszy Świętej zapewniła schola z Liceum Katolickiego wraz z ks. Arturem Zbańskim. Nad organizacją i bezpieczeństwem całego wydarzenia czuwała młodzież z KSM, straż pożarna z Sulbin i policja.